Пропустити навігацію

Виконання плану роботи головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на 2020 рік за 9 місяців 2020 року

ЗВІТ

про виконання плану роботи Головного управління Пенсійного фонду України

в Луганській області на 2020 рік

за 9 місяців 2020 року

 

Кроки Відповідальні за виконання Строк Статус

(виконано / виконується  /

не виконано в строк)

Перенесені терміни
ПРІОРИТЕТ I

Якісний сервіс 

1. Впровадження системи обліку трудових відносин в електронній формі Нікітіна Т. А.,

Приймак Е.Д.,

Саєнко О.С.,

Яценко О. А.

 

постійно, після набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі»

 

Виконується

   Пенсійним фондом України в травні поточного року було проведено оновлення підсистеми «Звернення» для опрацювання звернень з типом «Скан-копія трудової книжки».  

Станом на 1 жовтня 2020 надійшло 3466 звернень з типом  «Скан-копія трудової книжки», з них – 3022 унікальних. Відпрацьовано та актуалізовано інформацію щодо 2175 працівників (72 %), в роботі – 272 звернення, для виконання – 569.

Крім того, 443 звернення – було повернуто заявникам/страхувальникам на доопрацювання, в зв’язку з їх невідповідністю вимогам постанови КМУ № 1084 та нормативним документам про ведення трудових книжок: 304 – відхилено та 146 – скасовано виконання.

   Повідомлення про виявлені випадки відсутності в трудовій книжці необхідних записів або неправильних чи неточних записів про періоди роботи, або інших розбіжностей (зокрема за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 р. за даними реєстру застрахованих осіб) надсилається застрахованій особі через її електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

  

 
2.Здійснення підтвердження інформації, необхідної для призначення і виплати пенсії, за даними державних реєстрів, баз даних органів державної влади, без необхідності подання паперових документів Нікітіна Т.А.,

Приймак Е.Д,

Яценко О.А.,

Саєнко О.С.

 

після запровадження програмного забезпечення для обміну даними з державними реєстрами, базами даних органів державної влади

 

Термін виконання не настав

   Після запровадження програмного забезпечення

 

 
3. Впровадження програмного забезпечення та механізму автоматичного призначення пенсії за наявними в Реєстрі застрахованих осіб даними при досягненні особою пенсійного  віку (за подією набуття права)

 

Нікітіна Т.А.,

Приймак Е.Д,

Саєнко О.С.,

Яценко О.А.

 

після набрання чинності постанови правління Пенсійного фонду України “Про затвердження змін до деяких поста-нов правління Пенсійного фонду України”

 

Виконується

   Відповідно Указу Президента України від 08.11.2019 № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» у сфері соціального захисту населення передбачено запровадження механізму автоматичного, без звернення особи, призначення пенсій за віком при досягненні пенсійного віку. Пенсійним фондом проведено оновлення програмного забезпечення, що дало можливість розпочати роботу системи в тестовому режимі.

На 01 жовтня 2020 106 громадянин області виявили бажання та подали Анкети-заяви на автоматичне призначення. По 80 особам, які набули право виходу на пенсію протягом червня-вересня вже сформовано заяви на Автопризначення, з них: 71 особі – пенсію вже призначено, 2 звернення прийнято в опрацювання, 7 помилкових.

 
4. Оцифрування паперових пенсійних справ

 

Нікітіна Т.А.,

Яценко О.А.,

Полупан Г.П.,

Саєнко О.С.

 

протягом року

 

Виконується

За 9 місяців 2020 року відділом ретроконверсії Головного управління відскановано 29951 пенсійну справу (I етап), що складає 92,2 % встановленого плану; проведено кадрування 29261 пенсійних справ (II етап), що складає 90,1% встановленого плану; задокументовано 29317 пенсійну справу (III етап), що складає 90,3% встановленого плану..

   Протягом звітного періоду своєчасно встановлено 8 оновлень програмного забезпечення на 26 робочих станціях.

 

 
5. Проведення оцінки впровадження стандартів обслуговування громадян в Головному управлінні та рівня задоволенності громадян якістю наданих послуг

 

Нікітіна Т.А.,

Яценко О.А.,

Неділько К.М.,

Матюніна Т.Г.,

Сіроштан Н.Є.,

Тріфонова Н.С.,

начальники підпорядкованих управлінь

 

протягом року, контроль щокварталу Виконується

   Укомплектованість підрозділів обслуговування громадян складає 85,61%. На базі навчально-методичного центру Пенсійного фонду України за звітний період пройшли навчання 2 представника відділів обслуговування громадян, 1 керівник головного управління.

17.01.2020 проведено навчання з 33 фахівцями Фонду області, а саме: заступниками начальників підвідомчих управлінь, які спрямовують та контролюють роботу відділів обслуговування громадян, начальниками/заступниками начальників відділів обслуговування громадян, які пройшли тестування за результатами цих навчань. 

Тренерами Управління пенсійного забезпечення проведено 7 навчань – тренінгів із спеціалістами підпорядкованих управлінь: 01.06.2020 на тему: «Право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; 10.06.2020 на тему: «Право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до Закону України «Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; 26.06.2020 та 14.09.2020 на тему: «Виплата пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; 08.07.2020 та 10.07.2020 на тему: «Актуальні питання обслуговування громадян органами Пенсійного фонду України»; 02.09.2020 на тему «Актуальні питання призначення пенсій відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», щомісячного довічного грошового утримання».

З метою оцінки якості обслуговування громадян в підпорядкованих управліннях проводились опитування одержувачів послуг, з яких 92% задоволені якістю обслуговування, 7,4% – частково задоволені, 0,6% не задоволених . За результатами опитування 659 осіб в головному управлінні  97,3 % задоволені якістю обслуговування,    2,7 %  – частково задоволені.        

   Проведено аналіз щодо впровадження стандартів обслуговування громадян та заплановано проведення ремонтних робіт в 10 управліннях органів Пенсійного фонду України Луганської області на 2020 рік.

 Станом на 1 жовтня 2020 року в п’яти управліннях закінчені ремонтні роботи (ГУ ПФУ, м.Попасна, смт.Біловодськ, смт.Станиця – Луганська, смт.Троїцьке) , чотири управління заплановані протягом жовтня (м. Сєвєродонецьк (2), смт.Марківка, смт.Новопсков)  та одне управління до кінця листопада (м.Кремінна).   Проведено 4 аудиторських дослідження в підпорядкованих  управліннях в м.м. Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному та в смт. Білокуракине,  під час яких проведено оцінку впровадження стандартів обслуговування громадян та рівня задоволеності громадян якістю наданих послуг.

   Здійснено аналіз виконання заходів визначених Антикорупційною  програмою Пенсійного фонду України та його органів на 2019-2020 роки щодо обслуговування осіб, які зверталися до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку, Марківського та Старобільського об’єднаних управлінь ПФУ Луганської області.

    З метою визначення якості обслуговування громадян в Управліннях, рівня задоволеності громадян  якістю наданих послуг,  в  ході тематичних перевірок проведено анонімне анкетування відвідувачів. За його результатами, у середньому     89% опитаних задоволені якістю отриманих в управлінні послуг. Жоден респондент не зазначив випадків надання неправомірної вигоди працівникам управління.

 

 
6. Залучення громадян до системи інформування засобами електронної пошти, смс-повідомлень, “Електронного кабінету громадянина”

 

Нікітіна Т.А.,

Приймак Е.Д,

Саєнко О.С., Яценко О.А.

 

листопад

 

Виконується

   За 9 місяців 2020 року забезпечено призначення 124 пенсій та проведено 87 перерахунків за заявами, наданими за принципом «в один дотик» .

 
7. Забезпечення відповідності приміщень стандартам обслуговування громадян та архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Баранов П.В.,

Нікітіна Т.А.,

Сіроштан Н.Є,

Юртіна Л.П.,

начальники підпорядкованих управлінь

протягом року Виконується

   Всі виділені кошти по капітальному ремонту та кошти на придбання будівельних матеріалів освоєні згідно графіку ремонтних робіт. Всі суми попередньо пройшли погодження Пенсійним фондом України.

Станом на  01.10.2020 року ремонтні роботи закінчені у Біловодському об’єднаному управлінні, Білокуракинському об’єднаному управлінні, Старобільському об’єднаному управлінні, Управлінні Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі, Управлінні Пенсійного фонду України в Попаснянському районі.

Проведено аналіз на предмет обладнання входу будівель пандусом відповідно до вимог ДБН «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» в Головному  та територіальних управліннях Пенсійного фонду України Луганської області, де здійснюється прийом громадян, для осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення.

 З 16 приміщень де здійснюється прийом громадян, 13 обладнано пандусами згідно норм ДБН (ГУ ПФУ, м. Лисичанськ  м. Сєвєродонецьку, м.Попасне, м.Рубіжне, м.Кремінна, м.Сватове, смт.Станиця –Луганська, смт.Марківка, смт.Новопсков, смт.Старобільськ, смт. Новоайдар, смт.Мілове). В м.Білокуракине частково відповідає нормам ДБН. Відсутня технічна можливість для встановлення пандусу в м. Біловодськ та недоцільно встановлення пандусу в смт.Троїцьке так як прийом громадян проводиться на другому поверсі.

 
8. Забезпечення підготовки адміністративних приміщень до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років Баранов П.В.,

Сіроштан Н.Є,

Мірошниченко С.В.,

Юртіна Л.П.,

начальники підпорядкованих управлінь

до 15 жовтня Виконується

Визначено потреби в коштах, необхідних для підготовки адміністративних приміщень до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років. Розроблено та доведено до відома підвідомчим управлінням лімітні довідки про бюджетні асигнування та кредитування за видатками фінансування адміністративних витрат, пов’язаних з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду України на 2020 рік. Здійснюється фінансування в межах асигнувань, затверджених кошторисом.

Проведено обстеження будівель, автономних котелень, систем централізованого опалення, водопостачання, водовідведення тощо, за результатами  розробили графіки підготовки приміщень до роботи в осінньо – зимовий період 2020-2021 років.

Станом на 01.10.2020 року проведено ремонтні роботи системи опалення в Управління Пенсійного фонду України  в м. Сєвєродонецьк і в Головному управлінні. Встановлені пластикові вікна в управлінні Троїцького відділу Білокуракинського об’єднаного управління, Управлінні Пенсійного фонду України в м. Лисичанськ,  Управлінні Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьк, Головному управлінні.

 

 
 

ПРІОРИТЕТ II

Ефективне адміністрування

 

1.Забезпечення призначення пенсій та проведення їх перерахунків у зв’язку із змінами в законодавстві та за заявами у строки, визначені законодавством

 

Нікітіна Т. А.,

Яценко О. А.,

Водолазскін Р.В.,

Саєнко О. С.,

начальники підпорядкованих управлінь

постійно Виконується

Станом на 01.01.2020 проведено масовий перерахунок 65-річним особам у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати до 4723 грн. Перераховано 49369 особових рахунків в автоматичному режимі та 94 особових рахунки в індивідуальному порядку. Проведено 101 індивідуальний перерахунок пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації з 01.03.2020. В автоматичному режимі перераховано пенсії особам з додаванням стажу та стажу і заробітної плати,  по 9417  особових рахунків пенсію підвищено. Згідно постанови КМУ 251 проведено 316333 перерахунки пенсій з 01.05.2020  із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати в Україні; проведено 39995 перерахунків особам, яким виповнилось 80 років і більше.

З 01.07.2020 відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» у зв’язку з зростанням прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, проведено перерахунок пенсій 297 тис. особам.

З 01.09.2020 45182 особам проведено масовий перерахунок 65-річним у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати (5000,00 грн).

За 9 місяців 2020 року органами Фонду в Луганській області призначено пенсії 5557 особам. При цьому, 124 особам призначено пенсії за заявами, наданими за принципом в «один дотик».

Станом на 01.10.2020 підпорядкованими управліннями проведено 14978 перерахунків пенсій за особисто наданими заявами, з них 87 перерахунок за заявами, наданими за принципом «в один дотик». 

Протягом звітного періоду провадилась робота по забезпеченню дотримання вимог законодавства щодо призначення/перерахунку підпорядкованими управліннями пенсій в 10-денний термін (призначення – 5,8 днів, перерахунки – 4,8 днів).

Станом на 01.10.2020 проведено 12 засідань Комісії, на яких по 237 заявам прийняті рішення по підтвердженню періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, по 2 заявам відмовлено.

Станом на 01.10.2020 проведено тематичну перевірку в Новоайдарському відділі Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області з питань виплати недоотриманої пенсії та оцінки повноти прийнятих документів для призначення пенсії; тематичні перевірки в Сватівському відділі Білокуракинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області та Старобільському відділі Старобільського об’єднаного управління з питань правильності застосування норм пенсійного законодавства при призначенні пільгових пенсій та виплати недоотриманої  пенсії; тематичні перевірки в управлінні Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області – з питань правильності застосування норм пенсійного законодавства при призначення пенсій за вислугу років та  виплати недоотриманої  пенсії.

 
2. Перегляд актів Головного управління з метою уніфікації процесів, спрямованих на забезпечення виконання основних завдань, забезпечення їх відповідності чинному законодавству

 

Баранов П.В.,

Селівьорстова Ю.А,

Тріфонова Н.С.,

керівники самостійних структурних підрозділів

за окремим графіком Виконується

   Проведено експертизу організаційно-розпорядчих документів, що видаються в Головному управлінні, а саме 881 наказ управління з основної діяльності та 466 наказів з адміністративно – господарських та кадрових питань,  розглянуто правила внутрішнього службового розпорядку Гловного управління в новій редакції.

   Проводиться юридична експертиза проектів розпорядчих актів та інших документів, підготовлених структурними підрозділами головного управління, здійснюється контроль за дотриманням правил нормо-проектувальної техніки.

   Необхідності внесення змін до актів Головного управління стосовно проведення аудиторських досліджень та інших контрольно-перевірочних заходів з метою визначення їх актуальності та виключення норм, що суперечать нормативно-правовим актам, не було.

 

 
3.Наповнення першої черги підсистеми ІКІС «Правова робота» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (далі – ІКІС) інформацією

 

Баранов П.В.,

Селівьорстова Ю.А.,

Саєнко О С.,

начальники підпорядкованих управлінь

протягом року Виконується

   Роботу в підсистемі ІКІС «Правова робота» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України розпочато на підставі листа ПФУ від 16.03.2020 №2800-0601-9/8279. Станом на 01.10.2020 система “Правова робота” наповнено на 100%, внесено 7840 карток.   Відповідно листа ПФУ від 16.03.2020 №2800-0601-9/8270 про впровадження в промислову експлуатацію підсистеми та згідно службової начальника юридичного Управління надано ролі для роботи в системі 44 керівникам та спеціалістам головного управління та підпорядкованих управлінь

 
4. Наповнення підсистеми “Реєстр судових рішень” ІКІС (друга черга)

інформацією про рішення суду, що  підлягають виконанню та набрали законної сили

 

 Нікітіна Т.А.,

Яценко О.А.,

Водолазскін Р.В.,

Саєнко О.С.,

Селівьорстова Ю.А.,

начальники підпорядкованих управлінь

 

 протягом року

 

Виконується

   Забезпечено наповнення підсистеми “Реєстр судових рішень” відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649.

Постійно здійснюється контроль за оновленням інформації другої черги  підсистемі “Реєстр судових рішень”. Підпорядкованими управліннями проводиться робота по створенню карток з інформацією про рішення суду, що підлягають виконанню та набрали законної сили. Станом на 01.10.2020 внесено інформацію по 3767 судовим рішенням, що підлягають виконанню.

  Програмне забезпечення щодо ведення реєстру судових рішень, в частині стягнення судового збору, моральної(майнової) шкоди/збитків, від апарату Пенсійного фонду не надходило. На сьогодні облік такої інформації проводиться без використання оновлених технологій  (із застосування Word, Excel та паперових носіїв).

 
5. Здійснення контролю за додержанням вимог законодавства про доступ до інформаційних ресурсів ІТС

 

Приймак Е.Д.,

Саєнко О.С.,

Кардашов В.В.

 

протягом року

 

Виконується

Проведено контрольні заходи в Білокуракинському ОУ ПФУ (Білокуракинський, Сватівський та Троїцький відділи), Марківському ОУ ПФУ (Марківський та Новопсковський відділи), Біловодське ОУ ПФУ (Біловодський та Міловський відділи), Рубіжанське ОУ ПФУ (Кремінський відділ), УПФУ в Станично-Луганському районі, УПФУ в м.Сєвєродонецьку та УПФУ в м.Лисичанську.

Проведено 4 селекторні наради з питань ведення реєстру, захисту інформації та роботи підсистем ПФУ. Крім того, заступник начальника управління – начальник відділу прийняв участь в 2 тренінгах, які проводились керівниками та спеціалістами ПФУ з питань захисту інформації та адміністрування інформаційних систем; проведено 2 треніги зі спеціалістами відділу адміністрування інформаційних систем та захисту інформації.

 
6. Здійснення контролю за додержанням вимог положення про Реєстр застрахованих осіб при об’єднанні карток застрахованих осіб

 

Приймак Е.Д.,

Саєнко О.С.,

Кардашов В.В.

Назаренко Є.А.

протягом року

 

Виконується

Проведено контрольні заходи в Білокуракинському ОУ ПФУ (Сватівський та Троїцький відділи), УПФУ в Станично-Луганському районі, УПФУ в м.Лисичанську, УПФУ в м.Сєвєродонецьку, в Старобільському ОУ ПФУ (Старобільський відділ).

Проведено 6 селекторних нарад з питань ведення реєстру, захисту інформації та роботи підсистем ПФУ. Крім того, заступник начальника управління – начальник відділу прийняла участь в 2 тренінгах, які проводились керівниками та спеціалістами ПФУ з питань ведення РЗО; проведено 2 тренінги з керівниками та спеціалістами відділів супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів

 
7. Підвищення рівня професійної компетентності державних службовців Головного управління відповідно до визначених потреб за професійними програмами підвищення кваліфікації, програмами тематичних постійно діючих семінарів, тематичних короткострокових семінарів, тренінгів

та навчань працівників внутрішніми тренерами

 

Омельченко Н.О.,

керівники самостійних структурних підрозділів,

Начальники підпорядкованих управлінь

Протягом року Виконується

   Станом на 01.10.2020 за різними програмами підвищення кваліфікації пройшли навчання 709 державних службовців (99,86 %), з них 6 державних службовців закінчили навчальні заклади за програмою підготовки магістрів за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”, 62 (8,7 %)  – підвищили рівень компетентності за професійною програмою, 636  (89,7 %) – за загальними короткостроковими програмами.

Також за програмами самоосвіти пройшли навчання 697 державних службовця категорій “Б” та “В”, з яких 5 – на базі Навчально–методичного центру Державного підприємства “Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України”, інші – зареєструвавшись на сайті громадського проєкту “Prometheus”, освітнього хабу міста Києва, Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності “Дія. Цифрова освіта”, де отримали сертифікати про успішне закінчення курсів.

Також 563 державними службовцями Головного та підпорядкованих управлінь прийнято участь у 33 внутрішніх навчаннях, проведених дистанційно працівниками Головного управління.

  

 
8. Забезпечення висвітлення питань діяльності Головного управління в засобах масової інформації, на інформаційній сторінці вебпорталу Пенсійного фонду України, соціальних мережах Приймак Е.Д.,

Матюніна Т.Г.,

керівники самостійних структурних підрозділів,

начальники підпорядкованих управлінь

протягом року Виконується

   За 9 місяців 2020 року діяльність органів Пенсійного фонду області  висвітлювалась у засобах масової інформації, надавались роз’яснення змін у пенсійному законодавстві при проведенні заходів масової комунікації з населенням області.

За звітний період п.р. в друкованих засобах масової інформації розміщено 110 статей та роз’яснень, на вебресурсах опубліковано 5283 інформаційних матеріали з актуальних питань пенсійного забезпечення, діяльності органів Фонду області, у 1110 трансляціях передач на радіо та телебаченні обговорювались пенсійні питання, забезпечено 3781 вихід в ефір відеороликів з актуальної тематики.

Інформація з нагальних питань пенсійного законодавства розміщується на інформаційних стендах в управліннях Фонду, в залах очікування громадян транслюються відеоролики з пенсійних питань.

 
9. Забезпечення участі регіональних ЗМІ в престурах Пенсійного фонду України щодо запровадження нових сервісів вебпорталу електронних послуг

Пенсійного фонду України

Приймак Е. Д.,

Матюніна Т.Г.,

начальники підпорядкованих управлінь

червень Виконано

   11.09.2020 начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області взяла участь в онлайн пресконференції в рамках всеукраїнського престуру на тему: «Електронні послуги Пенсійного фонду України». Захід був направлений на підвищення поінформованості громадян щодо запровадження нових сервісів вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

До відміни карантинних обмежень.
10. Забезпечення дотримання встановленого порядку надання публічної інформації (опрацювання, систематизація, аналіз та контроль щодо задоволення запитів Баранов П.В.,

Приймак Е.Д.,

Матюніна Т.Г.,

Сіроштан Н.Є.,

керівники самостійних структурних підрозділів,

начальники підпорядкованих управлінь

протягом року

 

Виконується

   Надання публічної інформації, відповідей на запити на публічну інформацію здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства. За        січень – вересень 2020 року до органів Фонду області надійшло 17 запитів, з яких на всі надано відповіді без порушення термінів.

 
 

ПРІОРИТЕТ ІІI

Прозоре та відповідальне злійснення виплат

 

 

1. Забезпечення своєчасного фінансування пенсійних виплат (з урахуванням проведених перерахунків, індексації)

 

Нікітіна Т.А.,

Юртіна Л.П.,

начальники підпорядкованих управлінь

 

щомісячно з  1 по 25 число

 

Виконується

   Фінансування пенсійних виплат здійснюється щоденно протягом виплатного періоду згідно з планом-графіком фінансування своєчасно та в повному обсязі. Станом на 01.10.2020 сформовано та надано до банку 10167 платіжних доручення.

 
2. Забезпечення своєчасної виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які постійно проживають в області Юртіна Л. П., Тарасова К.С.,

Яценко О. А.

 

протягом року Виконується

   Станом на 01.10.2020 профінансовано пенсії 109 отримувачам після актуалізації персональних даних пенсіонерів. Надіслано до Пенсійного фонду України 11виплатних відомості з відмітками про виплату пенсій пенсіонерам іноземних держав, які постійно проживають в області. Сформовано та надано до Пенсійного фонду України 9 звітів про виплату пенсії пенсіонерам іноземних держав, які постійно проживають в Луганській області.

 

 
3. Підготовка бюджету Головного управління, кошторисів та планів доходів і видатків територіальних управлінь Баранов  П.В., Юртіна Л. П.,

начальники підпорядкованих управлінь

в місячний термін після затвердження Кабінетом Міністрів України бюджету Пенсійного фонду України Виконано

   Розроблено та доведено до виконання підвідомчим органам граничні показники бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на 2020 рік, ліміти асигнувань, інструктивний лист, форми бюджетної документації. Проведено колегію при начальнику головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, де прийнято рішення та складено наказ про затвердження проєкту бюджету Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на 2020 рік та проєктів планів доходів і видатків управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, об’єднаних управлінь на 2020 рік (наказ № 174 від 24.02.2020).

 

 
4. Виконання планових показників з надходження  до бюджету Пенсійного фонду України коштів, адміністрування яких здійснюють органи Пенсійного фонду України Баранов П. В., Юртіна Л. П.,

Чижма О. В.,

начальники підпорядкованих управлінь

 

протягом року

 

Виконується

   По оперативних даних за 9 місяців 2020 року виконання планових показників власних надходжень до Пенсійного фонду України в Луганській області забезпечено на 167,8 %. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 41 278,5 тис. грн.

Частина єдиного соціального внеску, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування збільшилась на  242 869,8тис. грн. (12,5%), план виконано на 97,5%.

За 9 місяців 2020 забезпечено надходження до загального фонду Державного бюджету України  збору з окремих видів господарських операцій в сумі 13 542,1 тис. грн., що становить 107,4% від запланованих показників:

– збір під час набуття права власності на легкові автомобілі – 126,7% виконання, надійшло 10 087,2 тис. грн.;

– збір з операцій придбання (купівлі – продажу) нерухомого майна – 74,3% виконання, надійшло 3 454,9 тис. грн.

За 9 місяців 2020 року в порівнянні з минулим періодом 2019 року надходження збору з окремих видів господарських операцій зменшилися на 1,4%, або на 186,5 тис. грн., при цьому зменшення складає 583,5 тис.грн., або 14,4% лише від збору операцій придбання  (купівлі-продажу) нерухомого майна.

Зменшення обумовлено нестабільним становищем в галузі економіки Луганської області, що призводить до низької покупної спроможності громадян  та введенням карантинних заходів.

 

 
5. Забезпечення стягнення переплат пенсій, витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, іншої заборгованості, що підлягає стягненню

 

Баранов П.В.,

Нікітіна Т.А.,

Юртіна Л.П.,

Яценко О.А.,

Водолазскін Р.В.,

начальники підпорядкованих управлінь

 

протягом року Виконується

    З початку року погашено 230,9 млн. грн. боргу по Луганській області, по внесках до Пенсійного фонду України – 59,3 млн. грн. та по єдиному соціальному внеску – 171,6 млн. гривень.

Узгоджено графіки погашення заборгованості на 2020 рік по 18 боржниках на загальну суму 25 ,35 млн. грн., станом на 01 жовтня 2020 року 8 підприємств виконують погашення завдання повністю та 8 частково, всього надійшло 23,0 млн. гривень.

За 9 місяців 2020 року вже проведено 83 комісії в області по погашенню заборгованості, заслухано 236 боржників.

З початку року виявлено 771 випадків переплат пенсій на суму 4287,09 тис. грн., з якої протягом звітного періоду забезпечено стягнення 2156,00 тис. грн. зайво виплачених коштів, що складає 51,0%.

 
6. Моніторинг відомостей Реєстру застрахованих осіб щодо виявлення ознак використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю Баранов П. В.,

Юртіна Л. П.,

Чижма О.В.,

Саєнко О. С.,

начальники підпорядкованих управлінь

щокварталу Виконується

Структурними підрозділами Управління інформаційних систем та електронних реєстрів підготовлено та направлено листів до ОПФУ інших регіонів, районів щодо приведення у відповідність даних про ЗО у РЗО – 1684; підготовлено листів страхувальникам щодо приведення у відповідність даних про ЗО у РЗО – 827; підготовлено повідомлень щодо виправлення помилок у звітах (після закінчення звітного періоду) – 2615, уточнено інформацію про ЗО за матеріалами ПС, кількість записів – 150.

За січень – вересень 2020 року органами Фонду до ГУ ДПС у Луганській області направлено 9 інформацій по 713 страхувальниках щодо виявлення фактів порушення норм чинного законодавства з оплати праці та сплати єдиного  внеску.

До ГУ Держпраці у Луганській області направлено 9 інформацій по 1096 страхувальниках щодо виявлення ознак прихованої зайнятості, а також фактів порушення норм трудового законодавства.

З початку 2020 року до ГУ Держпраці у Луганській області направлено 8 інформацій по 94 ризикових суб’єктах господарювання (у т.ч. зі сфери будівництва – 13, зі сфери автотранспорту – 38, виконання робіт підвищеної небезпеки – 3, сільського господарства – 15, бюджетної сфери – 4, торгівлі – 11, тимчасового розміщування та організації харчування – 10).

Органами Фонду до ГУ ДПС у Луганській області направлено 9 інформацій по 713 страхувальниках щодо виявлення фактів порушення норм чинного законодавства з оплати праці та сплати єдиного внеску.

До ГУ Держпраці у Луганській області направлено  9 інформацій по 1 096 страхувальниках щодо виявлення ознак прихованої зайнятості, а також фактів порушення норм трудового законодавства.

 
7. Здійснення автоматизованої перевірки даних, які використовуються при призначенні пенсій, з даними, що обробляються  в Реєстрі застраховиних осіб Нікітіна Т.А.,

Приймак Е.Д,

Саєнко О.С., Яценко О.А.,

начальники підпорядкованих управлінь

вересень

 

Не виконано

Не були прийняті відповідні нормативні акти та не впроваджено програмне забезпечення.

Буде виконано після прийняття відповідних нормативних актів та впровадження програмного забезпечення
8. Здійснення моніторингу та узагальнення результатів судової практики  у справах за участю органів Пенсійного фонду України Баранов П.В.,

Селівьорстова Ю.А.,

Яценко О.А.,

Водолазскін Р.В.

 

протягом року Виконується

Моніторинг практики застосування законодавства здійснювався шляхом аналізу звітних даних, що надавались підвідомчими управліннями, а також за матеріалами судових слухань, що відбувались за участі представників управлінь.

З цього питання в звітному періоді підготовлено у форматі Excel таблиці огляду практики законодавства з пенсійних питань та загального огляду претензійної роботи в управліннях.

Підготовлено 12 оглядів за результатами узагальнення судової практики за участю органів Пенсійного фонду Луганської області для врахування в роботі юридичних підрозділів у 2020 році

 
9. Забезпечення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, та в установах, у яких особи перебувають на повному державному утриманні Приймак Е.Д.,

Вещунова В. М.

 

за окремими графіками

 

Виконується

   Протягом 9 місяців 2020 року фахівцями Управління контрольно-перевірочної роботи було проведено 26 перевірок цільового використання коштів Пенсійного фонду України, з них:

– 3 перевірки Луганської дирекції АТ «Укрпошта» (перевірено 141 відділення поштового зв’язку), з них 2 перевірки, які  передбачені графіками на І та ІІ квартали 2020 року, проведені своєчасно та з дотриманням строків; 1 позапланова перевірка на виконання Наказу Головного управління. За результатами перевірок порушень не встановлено. Перевірки відповідно до погоджених графіків на ІІІ квартал 2020 року не проведені, у зв’язку з оголошенням жорстких карантинних заходів у будівлі установи (лист від 31.08.2020 №26-1269);

– 12 перевірок банківських установ Луганської області. За результатами встановлено порушення своєчасності повернення других примірників списків (14 випадків), порушення своєчасного повернення пенсій зарахованих на поточні (карткові) рахунки померлих пенсіонерів на загальну суму 56,8 тис. грн. (3 випадки);

– 11 перевірки установ, у яких особи перебувають на повному державному утриманні. За результатами встановлені порушення по 231 особі, в частині несвоєчасного повідомлення управління Фонду про відрахування та зарахування підопічних до будинків-інтернатів, що призвело до переплат пенсій на загальну суму 10,1 тис. грн.

З метою здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України до кінця поточного року планується проведення 3 перевірок Луганської дирекції АТ «Укрпошта» (погоджено графік на ІV квартал 2020 року) після надходження дозволу від установи.

 
10. Проведення перевірок суб’єктів системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування відповідно до річного плану перевірок суб’єктів господарювання Приймак Е.Д.,

Вещунова В. М.

відповідно до строків річного плану перевірок суб’єктів господарювання Не виконано

У зв’язку з дією ст.3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 №1669-ІІІ та листа Пенсійного фонду України від 24.01.2019 №2493/07-30 щодо продовження дії мораторію на проведення планових перевірок, перевірки 40 суб’єктів господарювання проводитися не будуть. Дані по зазначених перевірках, а саме підстави не проведення перевірок внесені до пілотного модулю інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

 
11. Складання річного плану перевірок суб’єктів господарювання на наступний плановий період Приймак Е.Д.,

Вещунова В. М

до 15 жовтня Виконіється

   Пропозиції щодо переліку суб’єктів господарювання (43) для проведення перевірок у 2021 році з метою формування плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), листом №1200-010901-9/19430 від 17.09.2020 направлено до Управління контрольно-перевірочної роботи Пенсійного фонду України та 23.09.2020 розміщено в пілотному модулі Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

 
12. Здійснення внутрішнього аудиту відповідно до зведеного операційного плану проведення внутрішніх аудитів Пенсійного фонду України на 2020 рік та проведення інших контрольних заходів за напрямками діяльності Неділько К.М.,

керівники самостійних структурних підрозділів

 

згідно з окремими планами Виконується

   За 9 місяців 2020 відповідно до Зведеного операційного плану (зі змінами) проведення внутрішніх аудитів Пенсійного фонду України на 2020 рік, проведено 4 аудиторських дослідження в підпорядкованих Управліннях: в мм.. Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному та у смт. Білокуракине; за результатами яких надано: 54 рекомендації щодо удосконалення роботи підпорядкованих управлінь, з яких  виконані частково – 1 (Рубіжне), 41 – повністю; 12 рекомендацій – в смт. Білокуракине, термін виконання яких ще не настав; проведено 4 інших контрольних заходів

 

 
13. Забезпечення моніторингу результатів внутрішніх аудитів та інших контрольних заходів, здійснених в органах Пенсійного фонду Луганської області та стану впровадження рекомендацій

 

Неділько К.М.,

керівники самостійних структурних підрозділів

 

Щокварталу до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом

 

Виконується

   Проведено моніторинг результатів діяльності Управління внутрішнього аудиту, сформовано аналітичні та звітні матеріали; проведено оцінку якості внутрішнього аудиту за 2019 рік та складено Програму забезпечення та підвищення якості внутрішнього аудиту на 2020 рік (відповідно до Стандартів внутрішнього аудиту); здійснено 7 моніторингів результатів внутрішніх аудитів відповідно до наказів про результати внутрішніх аудитів; сформовано базу даних об’єктів внутрішнього аудиту, оновлено інформацію в базі даних за результатами аудитів 2019 року та І півріччя 2020; розроблено 54 аудиторських рекомендацій за результатами 4 аудитів, проведених за 9 місяців 2020 року.

У зв’язку з проведенням карантинних заходів, пов’язаних з  COVID – 19, внесено зміни до операційного плану проведення внутрішніх аудитів Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на 2020 рік, які прийняті та внесені до Зведеного операційного плану проведення внутрішніх аудитів Пенсійного фонду України на 2020 рік.

За результатами проведених 4 інших контрольних заходів складено доповідну записку керівництву.  

 
14. Реалізація завдань та заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України та його органів на

2019 – 2020 роки

Тріфонова Н.С.,

керівники самостійних стпідрозділів,

начальники підпорядкованих управлінь

протягом року,

контроль щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом

 

Виконується

    Суб’єктами декларування Пенсійного фонду області подано 874 електронних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які передбачено статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», із них в Головному управлінні 308 осіб. Забезпечено  перевірку своєчасності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

     За результатами перевірки встановлено 1 факт неподання електронної декларації після звільнення особи, що припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у 2019 році. Про зазначений факт повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції у встановленому законодавством порядку.

   Працівники, які призначаються та/або звільняються в управліннях, попереджаються щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства.

Проведено 117 семінарів, лекції, тренінгів та службових нарад зі спеціалістами Фонду щодо роз’яснення норм антикорупційного законодавства, із них в Головному управлінні 7 семінарів, 4 наради, 3 тренінги з уповноваженими особами підпорядкованих управлінь, 3 навчання у відділах.   Сектором з питань запобігання та виявлення корупції надано роз’яснення, методичну та практичну допомогу 90 працівникам під час індивідуального спілкування та в телефонному режимі.

           Здійснюється щоквартальний моніторинг рішень щодо пенсійного забезпечення працівників Фонду з  метою  контролю  за  своєчасним  вжиттям  заходів, спрямованих   на   запобігання та врегулювання  конфлікту інтересів.

          Надійшло 16 повідомлень від працівників Фонду з метою недопущення конфлікту інтересів.

          Протягом звітного періоду повідомлень щодо причетності працівників  Головного та підпорядкованих управлінь до вчинення корупційних або пов’язаних  з корупцією правопорушень на адресу Головного управління не надходило.

Всього навчальними заходами з антикорупційного спрямування охоплено  1400  державних службовців Фонду під час проведення внутрішніх навчань, індивідуальної методичної та консультаційної допомоги (946 осіб) та шляхом самоосвіти на он-лайн платформі «Prometheus» пройшли курси з питань запобігання корупції 454 особи, із них в Головному управлінні – 258 осіб.

 

 

background Layer 1