Дії комісії підприємства з розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань
Розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) проводиться комісією підприємства протягом 5 робочих днів та може бути продовжене роботодавцем за письмовим погодженням з територіальним органом Держпраці, а під час дії військового стану – без відповідного письмового погодження.
Роботодавець та/або голова комісії з розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) надає запит закладу охорони здоров’я про проведення необхідних досліджень для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю (наркотичних засобів чи токсичних або отруйних речовин) і визначення ступеню його сп’яніння, про надання довідки із зазначенням діагнозу, а також висновку про ступінь тяжкості травми. Відповідні висновки заклад охорони здоров’я безоплатно надає протягом однієї доби з моменту одержання запиту.
Голова комісії зобов’язаний листом до першого засідання комісії поінформувати потерпілого (членів його сім’ї чи уповноважену ними особу) про призначення розслідування, їх права, запросити до співпраці та на засідання комісії, у подальшому надавати інформацію про хід проведення розслідування, ознайомити з матеріалами розслідування на заключному засіданні комісії з використанням усіх наявних засобів зв’язку, в тому числі електронній формі.
На підставі інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), склавши акт обстеження з додаванням фотоматеріалів та ескізу місця настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), вивчивши документи та матеріали стосовно нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), пояснення посадових осіб, потерпілого та свідків, визначивши відповідність умов праці та її безпеки вимогам законодавства про охорону праці, комісія з’ясовує обставини та причини, що призвели до нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), та визначає, пов’язані чи не пов’язані нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) з виробництвом.
Комісія повинна установити осіб, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробити план заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам та/або гострим професійним захворюванням (отруєнням) та скласти акти за формою Н-1 у визначеній кількості. У разі незгоди члена комісії зі змістом розділів 5, 7, 8 акта – акт підписується з відміткою про наявність окремої думки, яка є невід’ємною частиною акта.
Про прийняті на засіданні комісії рішення голова комісії зобов’язаний повідомити тих членів комісії, що були відсутні, з використанням усіх наявних засобів зв’язку, в тому числі електронною поштою.
Не пізніше наступного робочого дня після підписання акта за формою Н-1 матеріали розслідування та примірники такого акта передаються керівнику підприємства, який повинен їх розглянути та затвердити протягом двох робочих днів.