Пропустити навігацію

Заявка на ідентифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку через вебпортал Пенсійного фонду України. Що потрібно знати

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2023 №837 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 №1596 і від 05.11.2014 №637” установлено, що до 31 грудня 2023 року органи Пенсійного фонду України та органи соціального захисту населення НЕ ПРИПИНЯЮТЬ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ ТА СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ з підстав, передбачених Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року №1596, та постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року №637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”, а АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ” НЕ ЗУПИНЯЄ ВИДАТКОВІ ОПЕРАЦІЇ ЗА ПОТОЧНИМИ РАХУНКАМИ ОДЕРЖУВАЧАМ ПЕНСІЙ ТА СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ, ЯКІ ВЗЯТІ НА ОБЛІК ЯК ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ ДО ВВЕДЕННЯ Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ та щодо яких до 31 грудня 2023 року проводиться фізична ідентифікація.

Зокрема, змінами до постанов передбачено, що:

–  органи Пенсійного фонду України можуть забезпечити проведення ідентифікації та верифікації особи за допомогою відеоконференцзв’язку із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг. Під час сеансу відеоконференцзв’язку пред’являються документи, що посвідчують особу, відповідно до порядку, визначеного правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики та Мінцифри,

– до фізичної ідентифікації прирівнюється авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг,

– фізична ідентифікація клієнтів, яким відкрито поточний рахунок в установі акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”, проводиться протягом шести місяців з дня, що настає за днем відміни карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Звертаємо увагу, що карантин на території України скасований з 1 липня 2023 року.

Таким чином, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, продовжують отримувати пенсії на банківські рахунки, відкриті ними раніше. Пенсійні виплати тих, хто їх отримував через поштові відділення АТ “Укрпошта”, акумулюються в Пенсійному Фонді і будуть виплачені в повному обсязі або у разі виїзду на підконтрольну Україні територію або після деокупації, коли відновлять технічні можливості доставляти пенсію.

Пенсійним фондом України реалізовано ряд заходів на виконання зазначених постанов, а саме засобами вебпорталу Пенсійного фонду України реалізовано подання звернення “Заявка на ідентифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку”, яка автоматично потрапляє в чергу на опрацювання. Звернення реєструється тільки засобами вебпорталу Пенсійного фонду України ЗА УМОВИ АВТОРИЗАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ ВІДДАЛЕНОГО КВАЛІФІКОВАНОГО ЕЛЕКТРОННОГО ПІДПИСУ “ДІЯ.ПІДПИС”.

 

Заявка на ідентифікацію особи після прийняття Порядку та умов встановлення особи пенсіонера шляхом відеоконференцзв’язку органами Пенсійного фонду України, який наразі перебуває на затвердженні в Міністерстві соціальної політики України та Міністерстві цифрової трансформації України, повинна містити інформацію щодо ПІБ заявника, дату народження, контактний телефон, спосіб проведення відеоідентифікації (Viber, WhatsApp, Signal, Telegram, Skype, Zoom, Google Meet), вид поновлення (Поновлення виплати пенсії)

Зауважуємо, що до звернення мають бути обов’язково прикріплені документи, що посвідчують особу.

Далі такі заявки будуть надходити в підсистему “Віддалена ідентифікація особи”, де їх опрацьовувати будуть спеціалісти після прийняття Порядку та умов встановлення особи пенсіонера шляхом відеоконференцзв’язку органами Пенсійного фонду України, який наразі перебуває на затвердженні в Міністерстві соціальної політики України та Міністерстві цифрової трансформації України.

 

2211 1024x640 - Заявка на ідентифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку через вебпортал Пенсійного фонду України. Що потрібно знати

background Layer 1