Електронні трудові книжки: що про них варто знати
Спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області продовжують активно проводити заходи серед представників трудових колективів та населення щодо впровадження в дію електронних трудових книжок.
Так, днями відбулася начальник сервісного центру №7 Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Наталія Остановська відвідала Пирятинський відділ виконавчої служби у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та провела зустрічі з представниками його трудового колективу.
В межах заходу пані Наталія поінформувала присутніх про те, що Законом України від 05 лютого 2021 року №1217-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» започатковано ведення електронної трудової книжки, як аналога паперової, який вступив в силу з 10 червня 2021 року. Керівник сервісного центру повідомила, що відомості про трудову діяльність застрахованої особи мають бути подані в електронній формі до червня 2026 року.
Фахівець зазначила, що з набранням чинності Закону та після закінчення перехідного періоду паперова трудова книжка фактично втратить статус обов’язкового документа.
Представник Головного управління пояснила, що в електронній трудовій книжці відображається вся наявна інформація про трудовий стаж (записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, а також всі інші події, які фіксувалися в паперовій формі). Відомості про трудову діяльність працівника включаються до Реєстру застрахованих осіб на підставі сканованих або оцифрованих копій документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом (КЕП), поданих роботодавцем або працівником через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Під час зустрічі фахівець надала роз’яснення щодо переваг та переліку онлайн-послуг Пенсійного фонду України, що не потребують особистого відвідування Фонду.
Співбесіди пройшли у руслі конструктивного діалогу. Присутні мали змогу отримати вичерпні, висококваліфіковані та компетентні відповіді з посиланням на законодавчі документи.