Пропустити навігацію

Надали роз’яснення по порядку розслідування нещасних випадків

Foto 1 300x188 - Надали роз’яснення по порядку розслідування нещасних випадківУправління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області організувало та 29.02.2024 провело за допомогою платформи ZOOM семінар за темою “Організація і процедура проведення розслідування нещасних випадків на виробництві. Зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 р. №59”. Семінар відбувся за участю посадових осіб ПЕРВОМАЙСЬКОГО ІНДУСТРІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖА та МАРКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ.

Заступник начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Лариса ЧЕРЕДНИЧЕНКО розповіла про загальні питання організації та процедури розслідування нещасних випадків відповідно  до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337  із змінами (далі – Порядок), зокрема зупинилася на розділі “Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях”.

Учасники заходу отримали відповіді на поставлені питання стосовно направлення повідомлення про нещасний випадок, розслідування нещасних випадків, що сталися під час дистанційної роботи, електронного підпису документів розслідування.

До учасників заходу доведено, що у разі настання нещасного випадку роботодавець направляє повідомлення про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів – за місцем реєстрації підприємства (установи, організації). Повідомлення направляється підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому – дев’ятому  пункту 8 Порядку.

 Якщо нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) підлягають спеціальному розслідуванню, повідомлення про нещасний випадок додатково надсилається: місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування (у разі відсутності уповноваженого органу чи наглядової ради підприємства); органові галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності – територіальному профоб’єднанню; органові поліції (у разі настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), що призвели до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків).

В умовах правового режиму воєнного стану розслідування може проводитися  дистанційно. Розслідування  проводиться комісією (спеціальною комісією) відповідно до Порядку розслідування. Обов’язки комісії (спеціальної комісії) викладені у пункті 33 цього Порядку, серед них – визначення пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом. Обставини, за яких нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) визнаються пов’язаними / не пов’язаними з виробництвом, визначені пунктами 52 та 53 Порядку. При прийнятті рішення обов’язково враховується, чи стався нещасний випадок під час виконання посадових обов’язків та в робочий час.  Рішення приймається більшістю голосів комісії, а у разі рівної кількості голосів членів комісії (спеціальної комісії) голос голови комісії (спеціальної комісії) щодо визнання нещасного випадку пов’язаним чи не пов’язаним з виробництвом є вирішальним.  Координаційні дії під час розслідування бере на себе голова комісії, документи для ознайомлення, опрацювання, правок направляються головою комісії з використанням усіх наявних засобів зв’язку, у тому числі електронною поштою.

Підписання членами комісії (спеціальної комісії) протоколів, актів, та інших документів, передбачених Порядком, та затвердження їх роботодавцем, який утворив комісію,  або керівником органу, що утворив спеціальну комісію, може здійснюватися також шляхом накладення електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису такої особи.

background Layer 1