Пропустити навігацію

Вимоги безпеки при експлуатації бензинового генератора

   Через значні обстріли з боку країни агресора критичної інфраструктури України, а саме обʼєктів енергосистеми, виникла необхідність повернення до застосування портативних електростанцій або бензинових генераторів. Це стає джерелом підвищеної небезпеки.

   В першу чергу необхідно дотримуватись інструкції виробника з підключення та експлуатації генератора.

   При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені. Необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами.

   Бензиновий генератор виділяє токсичний чадний газ, тому розміщують його просто неба на відстані не менше 6 метрів від будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо. Допускається встановлення генератора біля суцільних стін (без вікон) на відстані не менше 1 метра. Генератор потрібно встановити на рівному надійному майданчику. Забороняється розміщення генератора у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщенні з можливим перебуванням людей.

   Під час роботи деталі двигуна сильно нагріваються. Не можна торкатися працююючого електрогенератору! Це може викликати сильний опік.

   Для запобігання травмування слід уникати контакту з елементами генератора, які обертаються.

   Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних обʼєктів у спеціальних каністрах, які призначені для зберігання палива поза межами жилої зони. У разі проливу палива посипте місце піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.

   Правила безпеки вимагають працювати з бензиновим генератором у сухому, бажано бавовняному одязі, волосся закривати головним убором, який не обмежує огляд. Одяг має бути повністю застібнутий. Для захисту рук використовуються рукавички з діелектричного матеріалу. Бензиновий генератор треба тримати сухим.

   Під час обслуговування генератора не допускається тривалий контакт палива та інших рідин зі шкірою. При потраплянні рідин на шкіру  необхідно промити місце потрапляння водою, при потраплянні бензину або масла на одяг – ретельно випрати його.

   Дотик до мокрого бензинового генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.

   Під час роботи генератора необхідно контролювати його технічний стан. У разі виявлення підтікання палива, мастила або виникнення сторонніх звуків, що свідчать про його несправність потрібно вимкнути генератор та знеструмити його.

   Для гасіння пожежі використовуються первинні засоби пожежогасіння – вогнегасник для гасінні пожежі класу В (горіння рідких речовин або плавких при нагріванні речовин). У деяких ситуаціях можна накрити генератор кошмою або щільною ковдрою. У разі необхідності викликати аварійно-рятувальну службу.

100420 1024x640 - Вимоги безпеки при експлуатації бензинового генератора

 

background Layer 1