Вивчаємо основи Закону України “Про охорону праці»
З метою підвищення рівня знань законодавства з охорони праці та попередження виробничого травматизму 14 травня 2024 року головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Лесик провела онлайн-семінар з працівниками Рубіжанського індустріально-педагогічного фахового коледжу за темою “Основні положення Закону України “Про охорону праці”. Цей захід проведено в рамках заходів з відзначення Дня охорони праці.
Головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків довела до відома учасників семінару інформацію, що основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоровʼя у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулювання за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища та встановлення єдиного порядку організації охорони праці в Україні визначаються у Законі України “Про охорону праці” за №2694-XII від 14 жовтня 1992 року.
Окремо зупинилася на понятті “Охорона праці”, сфери дії Закону України “Про охорону праці”, обовʼязках та правах роботодавці та працівників.
Учасники семінару ознайомилися з інформацією з питання забезпечення спецодягом та засобами захисту, проведенням медичних оглядів, організації навчання посадових осіб та спеціального навчання, дотримання вимог до охорони праці жінок, неповнолітніх та інвалідів.
Тетяна Лесик нагадала про дотримання Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18 квітня 2006 року №304, та Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 26.12.2017 №1669, в частині організації навчання не лише з питань охорони праці, а й безпеки життєдіяльності.
Особливу увагу звернула на вимоги безпеки праці при дистанційній роботі та факту підтвердження проведення інструктажів та навчання в умовах дистанційної роботи.
Розглянула питання фінансування охорони праці, здійснення громадського контролю та відповідальності за порушення вимог з охорони праці.
За підсумками онлайн-наради від 22.04.2024 та онлайн-семінару від 14.05.2024 проведено перевірку знань з питань охорони праці працівників Рубіжанського індустріально-педагогічного фахового коледжу шляхом тестування з відповідним оформленням протоколу.