Пропустити навігацію

Роль викривачів у протидії корупції, їх права та гарантії захисту розглянули на вебінарі, організованому Пенсійним фондом

Сьогодні з нагоди відзначення 23 червня Міжнародного дня викривачів корупції – World Whistleblower Day начальник Відділу з питань запобігання та виявлення корупції взяла участь у просвітницькому заході у форматі вебінару “Викривачі корупції: права та гарантії захисту”, проведеному Пенсійним фондом України. Це ще один привид вкотре звернути увагу на роль викривачів у протидії корупції та підкреслити важливість забезпечення належного захисту осіб, які проявляють сміливість у боротьбі з корупцією.

Спікери акцентували увагу на розвиток інституту викривання в Україні та імплементування до національного законодавства європейське.

Отже, динамічне формування антикорупційної політики України відбувається на засадах, проголошених ООН та Радою Європи, і з урахуванням найкращого досвіду європейських держав. Саме тому Україна зобов’язана вводити доброчесність у своє функціонування як держави на повсякденній основі.

Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2024-2025 роки визначені заходи з заохочення та формування культури повідомлення та гарантії захисту трудових прав викривача. Ці заходи спрямовані, насамперед, на формування поваги до викривачів як частини корпоративної культури головних управлінь та формувати сприятливого середовища для здійснення повідомлень викривачами.

На початку року Пенсійний фонд України та його територіальні органи було підключено до Єдиного порталу викривачів корупції.

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області функціонують внутрішні канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України “Про запобігання корупції”:

спеціальна телефонна лінія: (056)744-00-05

графік роботи телефонної лінії:

понеділок — четвер: з 8-00 до 17-00,

п’ятниця: з 8-00 до 15-45

(із щоденною перервою з 12-00 до 12-45),

Єдиний портал повідомлень викривачів https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/.

Також повідомлення можна направити іншими способами:

на адресу електронної пошти: coryp@lg.pfu.gov.ua,

через Електронне звернення https://www.pfu.gov.ua/lg/povidomyty-pro-koruptsiyu/ на вебпорталі Пенсійного фонду України,

засобами поштового зв’язку: 18003, Черкаська область, місто Черкаси, вулиця В’ячеслава Чорновола, будинок 157,

або загальну адресу електронної пошти: gu.lg@pfu.gov.ua.

Звичка повідомляти про корупцію – це питання формування нової культури у суспільстві, закріплення тих культурних змін, які відбуваються з нами під час війни.

 

5432222 1024x641 - Роль викривачів у протидії корупції, їх права та гарантії захисту розглянули на вебінарі, організованому Пенсійним фондом

background Layer 1