Негативні наслідки неофіційних трудових відносин обговорили на зустрічі з трудовим колективом ТОВ «Будівельник»
Інформаційно-роз’яснювальна робота фахівців Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області спрямована на детінізацію трудових відносин та легалізацію заробітної плати.
Так, днями начальником сервісного центру №7 Наталією Остановською проведено інформаційну кампанію серед внутрішньо переміщених осіб з Луганської області, які працюють в Товаристві з обмеженою відповідальністю “Будівельник”.
Спеціаліст Фонду розповіла про переваги легального працевлаштування та про негативні наслідки неофіційних трудових відносин і виплати заробітної плати в «конверті», роз’яснила умови нарахування страхового стажу та звернула особливу увагу на сучасні електронні сервіси Пенсійного фонду України, за допомогою яких громадяни можуть дистанційно перевірити інформацію про сплачені внески, нараховану заробітну плату, страховий стаж тощо.
Представниця Фонду повідомила, що проблема легалізації праці і заробітної плати спільна для всіх. До її вирішення мають долучитися не тільки роботодавці, а й кожен громадянин.
Пані Наталія підкреслила, що працівники не повинні погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами та на отримання заробітної плати в «конверті», адже це позбавить їх усіх соціальних гарантій, а у майбутньому й пенсії.
Пенсійниця наголосила, що будь-які домовленості з не доброчесним роботодавцем матимуть негативні наслідки у майбутньому. За таких умов працівник сам себе позбавляє права на основну та додаткову відпустку, на оплату лікарняного, на допомогу по безробіттю тощо.
Наталія Іванівна зауважила, що працюючи неофіційно, він не зможе піти на оплачуваний лікарняний, щорічну відпустку ніхто не оплатить, а у разі нещасного випадку під час виконання своїх обов’язків компенсовувати страхові виплати також ніхто не буде. Фахівець наголосила, що роботодавець не несе жодної відповідальності, адже трудові відносини офіційно відсутні.
Представниця Фонду області надала висококваліфіковані відповіді на всі запитання, з посиланням на законодавчі акти.
Наприкінці заходу вона приділила багато уваги електронним сервісам 5 вебпорталу Пенсійного фонду України, зазначивши, які саме послуги можливо отримати дистанційно, не звертаючись на особистий прийом до сервісного центру.