Організовуємо безпечні умови праці на транспорті взимку
Відповідно до пункту 5 додатку 7 Правил експлуатації колісних транспортних засобів, затверджених наказом Мінінфраструктури від 26.07.2013 №550, у разі пониження (підвищення), досягнення температурою навколишнього середовища позначки +5ºС і утримання її відповідно нижче (вище) цієї позначки впродовж семи днів, перевізник забезпечує виконання сезонного технічного обслуговування колісних транспортних засобів згідно з вимогами виробника колісного транспортного засобу та системи технічного обслуговування і ремонту щодо експлуатування його відповідно у зимовому чи літньому режимі. Дата переведення на відповідний режим експлуатування транспортного засобу визначається з урахуванням офіційних кліматичних прогнозів.
Матеріально-технічне забезпечення для переходу на зимовий сезон експлуатування здійснюється за розпорядчим документом перевізника.
Перед новим сезонним режимом експлуатування перевізник забезпечує проведення інструктажу й отримання необхідних навичок персоналом, що забезпечує функціонування колісних транспортних засобів.
Для забезпечення безпечної роботи транспортних засобів у зимовий період перевізнику необхідно запровадити організаційно-технічні заходи:
-
провести сезонне технічне обслуговування машин відповідно до експлуатаційної документації заводу-виробника;
-
підготувати спеціальні шини або насадки на колеса для руху по снігу/льоду;
-
забезпечити запас зимових сортів пально-мастильних матеріалів, антифризу, гумотехнічних виробів та інших експлуатаційних матеріалів;
-
утеплити кабіну, забезпечити двигуни утеплювальним чохлом, перевірити справність опалювального пристрою;
-
замінити літнє змащення в агрегатах і вузлах машин на зимове;
-
заправити систему охолодження двигуна рідиною, що знижує температуру замерзання (антифриз);
-
довести щільність електроліту в акумуляторних батареях до величини, що відповідає умовам зимової експлуатації акумуляторів;
-
перевірити справність склоочисників;
-
перевірити машини щодо зимових сортів палива;
-
підготувати засоби, що полегшують запуск двигуна внутрішнього згоряння.
Знижена температура повітря може призвести до патологічних змін в організмі: переохолодження і відмороження, застуди, серцево-судинних захворювань.
Для запобігання шкідливій дії зниженої температури на працівників необхідно вжити наступні заходи:
-
організувати попередні й періодичні медичні огляди;
-
забезпечити працівників засобами індивідуального захисту від холоду, робочим інвентарем для прибирання снігу та льоду, піском або іншими протиожеледними матеріалами;
-
провести інструктажі з безпечного ведення робіт у холодний період;
-
надавати перерви для обігрівання та відпочинку;
-
припинити роботи за несприятливих погодних умов.
Нагадуємо, що загальне переохолодження організму відбувається, коли температура тіла людини стає нижчою, ніж його фізіологічна межа +35°C.