Пропустити навігацію

9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією

За ініціативою Організації об’єднаних націй щороку 9 грудня у світі відзначається International Anti-Corruption Day міжнародний день боротьби з корупціє.

Міжнародний договір (Конвенція ООН проти корупції) був підписаний 31 жовтня 2003 року та набув чинності в грудні 2005 року.

18 жовтня 2006 року Верховною Радою України було прийнято Закон “Про ратифікацію Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції”. Також, Україною ратифіковано Кримінальну та Цивільну конвенції про боротьбу з корупцією, взявши на себе міжнародні зобов’язання, висловивши готовність вживати законодавчих та організаційних заходів, співпрацювати з міжнародними інституціями у боротьбі з корупцією.

З метою недопущення та боротьби з корупцією на законодавчому рівні в Україні прийнято низьку законів та нормативно-правових актів. Основні засади антикорупційної політики визначені в Законі України “Про запобігання корупції”, неухильне дотримання вимог якого є запорукою розвитку доброчесності в суспільстві, недопущення проявів корупційних дій (бездіяльності), довіри до службовців всіх рівнів, представників влади в країні.

Продовжуючи своєчасне та неухильне виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, боротьба з корупцією на цей час залишається актуальним питанням в Україні.

Пенсійним фондом України 20 квітня 2024 року затверджено Антикорупційну програму Пенсійного фонду України та його територіальних органів на 2024–2025 роки. Метою якої є: удосконалення антикорупційних інструментів та розбудова ефективної системи запобігання і протидії корупції у Пенсійному фонді України та його територіальних органах; подальше впровадження механізмів для прозорості діяльності; посилення відповідальності працівників у дотриманні політики доброчесності та підвищення рівня професіоналізму; удосконалення системи управління та контролю за діяльністю, спрямованих на своєчасне виявлення, усунення та мінімізацію корупційних ризиків, причин, що їх породжують, та умов, що їм сприяють; забезпечення координації системи запобігання і протидії корупції в територіальних органах Пенсійного фонду; ефективне управління корупційними ризиками в діяльності Пенсійного фонду та підвищення рівня довіри суспільства.

В Головному управлінні функціонує спеціально уповноважений підрозділ – Відділ з питань запобігання та виявлення корупції, який здійснює контроль щодо дотримання працівниками норм антикорупційного законодавства та превентивні заходи, надаючи консультативну допомогу. У 2024 році Відділом проведено 19 навчань для фахівців Головного управління з питань вимог фінансового контролю, розвитку інституції викривачів, запобігання конфліктам інтересів, розвитку доброчесності, удосконалюючи знання, нагадуючи про необхідність своєчасного та неухильного виконання вимог антикорупційного законодавства.

В Головному управлінні забезпечено функціонування внутрішніх каналів для надання повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

0912 2 1024x641 - 9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією

 

background Layer 1