В рамках навчання з охорони праці вивчаємо порядок розслідування нещасних випадків
12 грудня 2024 року головним спеціалістом відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяною Лесик проведено онлайн-семінар з працівниками Сватівської районної державної адміністрації Луганської області в рамках навчання з питань охорони праці на тему: “Права та обов’язки працівників відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 р. №337 (далі – Порядок). Страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві”.
Під час семінару розглянули вимоги Порядку, зокрема щодо повідомлення про нещасний випадок від потерпілого або свідка, який виявив нещасний випадок, надання екстреного повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві закладом охорони здоров’я, а також організації та термінів проведення розслідування нещасного випадку. Окремо обговорили права та обов’язки потерпілого, членів його сім’ї або уповноваженої ними особи під час розслідування нещасного випадку та дії у разі незгоди з висновками комісії. Учасники семінару дізналися про заходи, що вживаються Держпрацею у разі відмови роботодавця провести розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) чи скласти або затвердити акт за формою Н-1, а також у разі приховування факту нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння).
Розібрали підстави для призначення спеціального розслідування нещасного випадку або звернення до суду та терміни звернення потерпілого, члену його сім’ї чи уповноваженої ними особи до роботодавця, Держпраці або її територіального органу щодо призначення повторного розслідування (спеціального розслідування) у зв’язку з незгодою з обставинами та причинами настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) та/або з висновком комісії, які викладені в акті за формою Н-1.
До відома учасників семінару доведено інформацію про внесення до Порядку розділу “Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях”. Звернули увагу на перелік випадків, які відносяться до випадків внаслідок воєнних (бойових) дій, які підлягають розслідуванню комісією, утвореною за наказом територіального органу Держпраці.
Було висвітлено питання про страхові виплати внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання на виробництві, а також страхові виплати непрацездатним членам сім’ї в разі смерті потерпілого, передбачені Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.