Вивчаємо першу психологічну допомогу на робочому місці
19 грудня 2024 року, в рамках навчання з питань охорони праці, головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Лесик організувала та провела онлайн-семінар з працівниками Сватівської районної державної адміністрації Луганської області на тему “Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці”.
Під час заходу учасники розглянули тему, додану до додатка 4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15. Ця тема суттєво розширює перелік питань для проведення навчання і перевірки знань з охорони праці та доповнює Типовий тематичний план та програму навчання з питань охорони праці для посадових осіб.
До відома учасників семінару доведено, що ментальне здоров’я – це не лише відсутність психічних розладів, а й стан, який дозволяє людині повноцінно функціонувати, взаємодіяти з іншими, адаптуватися до змін та вирішувати життєві проблеми. Ментальне здоров’я визначає рівновагу між внутрішнім станом людини, її фізичним станом та соціальним середовищем, і є невід’ємною складовою загального здоров’я людини.
Присутні на заході розглянули ознаки оптимальної життєдіяльності, серед яких здатність: розпізнавати власні емоції, управляти ними та зберігати гармонію; ефективно спілкуватися й будувати стосунки з оточенням; навчатися, саморозвиватися і досягати поставлених цілей; позитивно оцінювати себе, приймати та любити себе; приймати чіткі рішення, адаптуватися до змін у житті та долати труднощі; отримувати задоволення від життя.
Окрему увагу приділено факторам ризику, які можуть спричиняти розвиток психічних розладів, а також факторам захисту, які допомагають зберігати психологічну стійкість. Учасникам надані практичні поради для покращення психологічного стану.
Під час семінару детально обговорювалися види психологічних реакцій, що виникають внаслідок травматичних подій, зокрема: страх, апатія, ступор, рухове збудження, агресія, нервове тремтіння, істерика, плач та паніка.
Для кожного виду реакцій було розглянуто способи надання ефективної психологічної допомоги. Окремо наголошувалося на важливості швидкого реагування та підтримки, що сприяють відновленню людини.
Учасникам семінару направлені матеріали відповідно до тематики заходу.