Зміни у звітності у 2025 році
10 жовтня 2024 року було прийнято Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України ті інших Законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану” №4015-IX. Цим нормативно-правовим актом змінено термін подання звітності з єдиного соціального внеску, податку на прибуток або доходи та військового збору.
Зважаючи на проєкт нової форми єдиної звітності, радикальних змін у цій формі не відбудеться. Найважливіше, що змінюється, – це строк подання та відсутність звіту з типом “Довідковий”.
Отже, Податковий розрахунок перший раз буде подаватися за січень 2025 року. Такий місячний звіт подається протягом 20 календарних днів після останнього дня звітного місяця, тобто першу щомісячну звітність необхідно буде подати до 20 лютого 2025 року.
Звертаємо увагу, що Податковий розрахунок за IV квартал 2024 року необхідно подати у термін, визначений для квартальної звітності (тобто до 10 лютого 2025 року) за попередньою формою.
Які зміни пропонуються у табличній частині Податкового розрахунку?
У розділі, де відображають інформацію про чисельність працівників, дещо змінюється нумерація рядків. А саме:
– рядок 101 – середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб;
– рядок 101.1 (колишній 102) – працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність, осіб;
– рядок 101.2 (колишній 103) – працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;
– рядок 102 (колишній 104) – облікова кількість штатних працівників;
– рядок 103 (колишній 105) – кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату/(крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення).
Варто звернути увагу на те, що кожен показник у цих рядках необхідно обраховувати уважно. Бо ця інформація особливо актуальна, коли постає питання виконання нормативу із працевлаштування осіб з інвалідністю. Бо саме з цих рядків береться інформація для визначення факту виконання нормативу.
У додатку Д1 є лише косметичні зміни у табличній частині: відсутні поля щодо номерів кварталу та місяця, типу звіту “Довідковий”. Тепер для призначення пенсій та інших соціальних виплат фахівці Пенсійного фонду України матимуть потрібну щомісячну інформацію і не потребуватимуть проміжної довідкової звітності.
Для резидентів Дія Сіті зазначатимуть у рядку з винагородою за гіг-контрактом у графі 08 вводяться нові коди категорії застрахованої особи: “82” – для гіг-спеціалістів, які мають інвалідність; “83” – для інших гіг-спеціалістів.
У Додатку Д5 у графі 07 (категорія особи) пропонується відображати осіб, які є гіг-спеціалістами за гіг-контрактом з кодом категорії 9. Тобто коли резиденти Дія Сіті укладатимуть чи розриватимуть гіг-контракт, то у графі 7 зазначатимуть категорію особи “9”, що означатиме початок чи закінчення відносин.
Як і у попередньому варіанті подання звітності, якщо страхувальник не подавав відомості за попередній звітний (податковий) період, то він зобов’язаний подати її у поточному звітному (податковому) періоді за формою, що діє на день подання.
Тобто якщо не будо подано єдину звітність за якийсь із кварталів, доведеться звітувати за новою місячною формою після набрання нею чинності.
Також будуть відкориговані правила виправлення помилок у новій формі з поправкою на те, що звітність раніше була щоквартальною, а тепер стає щомісячною.
Отже, наприклад, у разі подачі звіту в лютому з типом “Уточнюючий” за вересень 2024, потрібно буде вказувати звітний період – 9 місяць 2024 року.
Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021 – 2024 роки будуть вважатися відповідними такі періоди:
І квартал: 1 місяць – січень (1); 2 місяць – лютий (2); 3 місяць – березень (3);
ІІ квартал: 1 місяць – квітень (4); 2 місяць – травень (5); 3 місяць – червень (6);
ІІІ квартал: 1 місяць – липень (7); 2 місяць – серпень (8); 3 місяць – вересень (9);
IV квартал: 1 місяць – жовтень (10); 2 місяць – листопад (11); 3 місяць – грудень (12).
Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за періоди до 2021 року будуть вважатися відповідними такі періоди: І квартал: березень (3); ІІ квартал: червень (6); ІІІ квартал: вересень (9); IV квартал: грудень (12).