Пропустити навігацію

Обговорили все, що треба знати для призначення пенсії за віком

10 лютого 2025 року начальник сервісного центру № 7 Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Наталія Остановська провела зустріч з внутрішньо переміщеною особою з Луганської області на робочому місці в сервісному центрі .

10 лютого начальник відділу обслуговування громадян №7 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Наталія Остановська провела на своєму робочому місці зустріч з внутрішньо переміщеною особою з Луганської області.

Темою зустрічі було призначення пенсії за віком відповідно до вимог статті 26 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в 2025 році.

Під час зустрічі пані Наталія ознайомила присутню з основними нормами пенсійного законодавства, порядком та умовами призначення пенсії, переліком документів, необхідних для призначення пенсії. Поінформувала про фактори, від яких залежить розмір пенсії. Пенсійниця зазначила, що надзвичайно важливо, щоб за працівників проводились необхідні відрахування до Пенсійного фонду України. Адже лише в такому разі людина може розраховувати на призначення пенсійних виплат пропорційно до відпрацьованих років та страхового стажу.

Спеціаліст зазначила, що про оформлення пенсії слід дбати завчасно, щоб почати отримувати пенсійні виплати відразу після настання пенсійного віку та відповідних умов.

Протягом заходу керівник сервісного центру розповіла про шляхи збільшення страхового періоду у разі недостатності страхового стажу. Наголосила, що збільшення відбувається зокрема трьома способами:

– доплата до мінімального страхового внеску здійснюється за минулий період – для осіб, які підлягали пенсійному страхуванню, але мають неповний страховий стаж;

– добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування для осіб, які мають періоди, коли вони не перебували в трудових відносинах з роботодавцем та не належали до платників податку — можуть сплатити одноразово єдиний внесок за попередній період;

– добровільна сплата страхових внесків для осіб, які не перебувають в трудових відносинах з роботодавцем і не належить до платників податку може укласти договір на поточний період.

Пані Наталія повідомила, що за принципом екстериторіальності документи можна подати в будь-який сервісний центр, незалежно від місця реєстрації або проживання.

Представниця Головного управління порадила користуватися вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України та отримувати необхідну інформацію в особистому кабінеті застрахованої особи.

5240363325714458954 121 - Обговорили все, що треба знати для призначення пенсії за віком

background Layer 1