Пропустити навігацію

Інформація щодо роботи відділу внутрішнього аудиту в 2016 році

Протягом 2016 року головним управлінням налагоджено контроль за діяльністю підвідомчих управлінь, спрямований на підвищення ефективності управління ресурсами Пенсійного фонду України, запобігання фактам незаконного використання пенсійних коштів, виникненню помилок у практичній діяльності. У другому півріччі 2016 року відновлено роботу щодо проведення внутрішніх аудитів. Проведено аудити в Сватівському та Білокуракинському управліннях, якими здійснено оцінку стану внутрішнього контролю за надходженням коштів і скороченням обсягів заборгованості, додержанням законодавства при призначенні і виплаті пенсій, здійсненням адміністративних видатків, повнотою вжитих заходів по попередженню виникнення помилок та відшкодуванню виявлених коштів.

В перевірених територіальних управліннях виявлено 369 порушень, з яких 70% становлять не фінансові порушення (258 випадків) та в 111 випадках (30,0% виявлених) порушення носили фінансовий характер на загальну суму 90,1 тис. грн, із якої 82,3% складають порушення, що не призвели до втрат коштів Фонду.

У загальній сумі втрат у зв’язку з порушенням законодавства, 12,3% складають переплати пенсій, 87,7% – переплати заробітної плати та відрахувань з неї. Найбільшу суму порушень виявлено в – Сватівському управлінні.

На цей час здійснюється контроль за повнотою відшкодування виявлених в ході аудитів та інших контрольних заходів коштів. Усунуто всі фінансові порушення – 113 випадків на суму 90,1 тис.грн, які були встановлені за результатами аудитів в управліннях в Сватівському та Білокуракинському управліннях Пенсійного фонду України в Луганській області.

Відділом внутрішнього аудиту ведеться моніторинг виконання наданих рекомендацій. Із наданих 110 аудиторських рекомендацій станом на 31.12.2016 виконано 75, термін виконання 40 рекомендацій не настав, не виконано – 5 – Сватівським управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області.

Також спеціалістами відділу внутрішнього аудиту проведено 22 інших контрольних заходів по окремим напрямкам діяльності органів пенсійного фонду. Усього головним управлінням під час тематичних перевірок встановлено порушень, які спричинили переплати пенсій та грошової допомоги на загальну суму 8823,33 грн та недоплати на загальну суму 1193,24 грн. Усі порушення відпрацьовані.

Відділом внутрішнього аудиту запроваджено надання оглядових листів щодо типових порушень та недоліків, встановлених як за результатами аудитів, проведених Пенсійним фондом України в окремих областях, так і за результатами аудитів та інших контрольних заходів, проведених Головним управлінням. Протягом року здійснювалась методологічна допомога та надавалась інформація підпорядкованим управлінням щодо організації внутрішнього контролю, у тому числі і в презентаційному форматі.

background Layer 1