Питання розслідування нещасних випадків в рамках дня охорони праці
28.04.2025 головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Лесик організувала та провела онлайн-семінар з відповідальними особами державних служб Луганщини на тему “Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях. Страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві. Відзначення Дня охорони праці у 2025”.
У семінарі брали участь представники Служби у справах дітей Сватівської міської військової адміністрації Сватівського району Луганської області, Головного управління національної поліції в Луганській області та Головного управління Державної податкової служби у Луганській області.
Учасники семінару розглянули вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №337 від 17.04.2019, стосовно надання екстреного повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві закладом охорони здоров’я, повідомлення про нещасний випадок та/або професійне захворювання роботодавцем, класифікації нещасних випадків та термінів їх розслідування, організації та процедури проведення розслідування нещасного випадку. Розібрали обов’язки роботодавця та права потерпілого, членів його сім’ї або уповноваженої ними особи під час проведення розслідування нещасного випадку чи професійного захворювання.
Під час семінару розглянули інформацію про внесення до Порядку розділу “Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях”. Звернули увагу на нещасні випадки внаслідок воєнних (бойових) дій, які підлягають розслідуванню комісією, утвореною за наказом територіального органу Держпраці, алгоритм дій у разі відсутності можливості утворити комісію та провести розслідування (спеціальне розслідування) через загрозу життю та здоров’ю членам комісії.
Учасників семінару проінформовано про страхові виплати внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання на виробництві, а також страхові виплати непрацездатним членам сім’ї у разі смерті потерпілого, передбачені Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Також на семінарі були розглянуті питання проведення заходів до Дня охорони праці серед своїх працівників з метою відзначення Дня охорони праці та вшановано хвилиною мовчання пам’ять загиблим на виробництві внаслідок нещасних випадків.
За підсумками семінару прийнято рішення дотримуватись вимог нормативних актів в частині розслідування нещасних випадків на виробництві та направлено пам’ятки за тематикою семінару.