Пропустити навігацію

Інформація про підсумки роботи управління платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб за 2016 рік

Робота органів Пенсійного фонду України в Луганській області протягом 12 місяців 2016 року була спрямована на забезпечення своєчасної виплати пенсій та інших соціальних виплат, поліпшення обслуговування громадян, збільшення надходжень власних доходів, коштів від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, здійснення запланованих заходів з питань легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати, захисту прав застрахованих осіб та здійснення контрольно-перевірочних заходів.

15 підвідомчих управлінь забезпечили виконання плану надходження власних коштів на 104,9%. З урахуванням надходжень від платників з окупованої території (13,1 млн. грн.). Майже всі управління впоралися з доведеним завданням.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилася на 65,9 млн. грн., темп зростання склав 148,3%.

Фонд оплати праці, на який нараховується єдиний соціальний внесок, в порівнянні з 2015 роком зріс на 17,2 %, або на 1 564,3 млн. грн., та дорівнює 10 647,8 млн. грн., що на 224 млн.грн. дозволило компенсувати втрати надходження ЄСВ в зв’язку зі зменшенням його ставки.

Середньооблікова чисельність працюючих впродовж 2016 року не скоротилась та знаходиться на рівні грудня 2015 року.

За 12 місяців 2016 року на відшкодування пільгових пенсій надійшло 182,4 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилася на 64,1 млн. грн., темп зростання становить 154,3 відсотка.

Виконання плану по надходженню власних коштів – частини ЄСВ, розподіленої на пенсійне страхування за січень – грудень 2016 року забезпечено на 89,3%, надійшло 1 927,6 млн. грн.

Забезпечено виконання плану по надходженню збору з окремих видів господарських операцій (додатковими ставками), надійшло до загального фонду Державного бюджету України 13,1 млн. грн., що становить 212,0% від запланованих показників:

– збір від продажу автомобілів (264,2%), надійшло 10,2 млн. грн.;

– збір при купівлі – продажу нерухомого майна (125,5%), надійшло 2,9 млн. гривень.

Одним з джерел наповнення бюджету Фонду залишаються кошти від погашення заборгованості платників внесків та питання скорочення боргу залишається одним з нагальних для органів Фонду.

Станом на 01.01.2017 загальна сума заборгованості по платежах до Пенсійного фонду становить 777,5 млн. грн.

Суттєвим питанням для органів Фонду в області – є питання погашення заборгованості платниками внесків та питання взагалі скорочення боргу.

Підпорядкованими управліннями використовуються всі важелі впливу до боржників по скороченню боргу. Охоплено заходами стягнення 72,0% загальної заборгованості.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 12.02.2016 № 600/0/10-16/039 територіальними управліннями Пенсійного фонду України в Луганській області розроблені, затверджені та доведені до 652 боржників графіки погашення заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України, яка склалася станом на 01.02.2016, на суму 46,6 млн. гривень.

Станом на 01.01.2017 доведені графіки виконані на 35,2% (надійшло 16,4 млн. грн.) від річного завдання.

Останнім часом питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення має першорядне значення, оскільки саме легалізація зарплати повинна стати основним джерелом наповнення бюджету Пенсійного фонду після прийнятих державою кроків щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці (зменшення ставки ЄСВ з майже 40 до 22 відсотків) та підвищення мінімальної заробітної плати. Підвідомчими управліннями постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, взаємодії та обміну інформацією з органами Державної фіскальної служби України та іншими органами з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Так, за 12 місяців 2016 року підпорядкованими управліннями була відпрацьована і направлена інформація по 3 591 суб’єкту господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімальної, а саме:

– органам місцевого самоврядування по 2 773 суб’єктах господарювання;

– територіальним інспекціям з питань праці по 2 368 суб’єктах господарювання;

– соціальним партнерам по 1 857 суб’єктах господарювання;

– органам фіскальної служби по 2 966 суб’єктах господарювання.

203 платника з даного питання було заслухано на комісіях з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Органами Фонду проведено 58 виступів на місцевих радіо – й телеканалах, надруковано 29 статей у ЗМІ, проведено 340 зустрічей в трудових колективах, надруковано 9 787 буклетів, 61 засідання «круглого» столу, 7 брифінгів, 26 флеш–мобів, 89 статей розміщено на веб-сайтах.

У червні 2016 року Головним управлінням було проведено засідання «круглого» столу з керівниками головного управління Державної фіскальної служби України в Луганській області та головного управління Держпраці у Луганській області, на якому розроблено спільні дії по легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати, а також узгоджено та підписано План заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників.

У листопаді 2016 року з метою удосконалення спільної роботи, направленої на детінізацію заробітної плати й легалізацію зайнятості населення, головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області, головним управлінням Державної фіскальної служби у Луганській області та головним управлінням Держпраці у Луганській області підписано Рішення про здійснення спільних дій, направлених на детінізацію заробітної плати та легалізацію зайнятості населення та аналізу відомостей, наданих Пенсійним фондом України, з метою контролю та здійснення перевірок платників із зазначених питань в межах чинного законодавства.

В результаті проведених спільних заходів за 2016 рік легалізовано 2 008 робочих місць, в бюджет додатково надійшло ЄСВ на суму 441,0 тис. гривень.

Кількість застрахованих осіб, яким страхувальники виплачують заробітну плату менше мінімальної, скоротилась на 1837 осіб або 32,5% у порівнянні з початком року.

background Layer 1