Пропустити навігацію

Інформація про підсумки роботи управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за І квартал 2017 року

Для забезпечення проведення нарахування пенсій та перерахунків пенсій у зв’язку із змінами в законодавстві спеціалістами відділу адміністрування інформаційно-аналітичних систем і захисту інформації здійснювався постійний організаційно-методичний супровід програмного комплексу автоматизованої системи обробки пенсійної документації (АСОПД/КОМТЕХ-W) для підвідомчих управлінь ПФУ в Луганській області. Протягом січня-червня поточного року отримано від розробників розсилки з оновленнями та сформовано розсилки для районних управлінь: від розробників було отримано 41 розсилки зі змінами й доповненнями у функціонуванні програмного комплексу, на підставі яких у міські й районні управління Луганської області було підготовлено й передано 27 розсилок.

З метою здійснення контролю щодо взяття на облік та проведення нарахування пенсій внутрішньо переміщеним особам проводиться аналіз динаміки кількості внутрішньо переміщених осіб, яким проведено нарахування за підсумками кожного місяця та у разі необхідності отримуються пояснення від підвідомчих управлінь. Протягом І кварталу 2017 року було забезпечено стабільне щомісячне нарахування пенсій, збір електронних баз від районних управлінь, контроль, обробку та підготовку баз для відправлення на Центральний рівень. Відповідно листів ДП «Інформаційний центр персоніфікованого обліку» Пенсійного фонду України проведено передачу районних електронних баз для оновлення Центральної бази отримувачів пенсій, підготовлено супроводжувальні документи та інформаційно-довідкові таблиці.

Було сформовано 28 наборів паспортів для виконання нарахування пенсій у районних управліннях, як на основні, так і на додаткові відомості. Крім того, проведено збір довідок територіальних управлінь та форм звітності: про фактичне використання коштів на виплату пенсій, звітів про розподіл коштів за операціями, про перераховані та призначені пенсії, форми 2 А. На підставі зазначених даних було сформовано обласні довідки та документи, які направлено в ІВЦ Міністерства соціальної політики та передано структурним підрозділам головного управління для роботи.

Надання методичної допомоги з питань супроводження та обслуговування користувачів інформаційно-аналітичних систем проводиться за допомогою підсистеми «Технічна підтримка». В головному управлінні визначено відповідальних осіб за відпрацювання запитів, отриманих на техпідтримку. Протягом січня-березня поточного року територіальними управліннями та головним управлінням Луганської області було сформовано 79 запитів щодо необхідності вирішення нагальних питань, з них відповідно підсистем: ППВП – 18; СПОВ МЗ, WEB-СОК – 4; ЦС ОССВ – 1; Звернення – 34; ІКІС (загал) – 7; Техпідтримка – 2; Інші – 13. Станом на 31.03.2017 року: в роботі – 53 запити, відкладено або відхилено (направлено розробнику) – 2, закрито та виконано – 24.

Протягом січня-березня поточного року, відповідно запитів, які надійшли до управління було проведено з’ясування причин не зарахування застрахованим особам страхового стажу за певні періоди роботи по 11 страхувальникам. Відповідно листа Пенсійного фонду України від 08.09.2016 року № 28391/05-20 в головному управлінні видано наказ від 13.09.2016 року №148, яким створено комісію з розгляду звернень територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Луганській області щодо приведення у відповідність стану сплати внесків. Комісією проведено 11 засідань щодо встановлення та виправлення виявлених невідповідностей первинних документів та даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Виявлені невідповідності було усунено по 198 застрахованим особам.

Інформаційні вигрузки, які формуються на Центральному рівні відповідно наявних даних в підсистемах ІКІС ПФУ, щомісячно надаються відповідальним особам головного управління для направлення до підвідомчих управлінь області з метою проведення аналізу отриманих відомостей. За результатами проведеного аналізу інформація щодо фактично виявлених порушень надсилається до органів Державної податкової інспекції Державної фіскальної служби України та до Головного управління Державної служби України з питань праці в Луганській області. Узагальнена інформація щодо результатів проведеної роботи щомісячно надається до Пенсійного фонду України.

Забезпечується контроль за повнотою та правильністю формування реєстру застрахованих осіб: проводиться моніторинг звітності страхувальників на наявність помилок, надається допомога щодо опрацювання проблемних звітів та за необхідності ініціюється повторне їх завантаження у межах звітного періоду. Так, за січень-березень 2017 року було виявлено 40 помилкових звітів, що складає 2% прийнятої звітності, з яких 28 або 70 % виправлені. Налагоджено співпрацю підвідомчих управлінь Фонду з органами Державної фіскальної служби України та страхувальниками з питань своєчасного та достовірного подання звітності про застрахованих осіб.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року № 167 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводиться прийом документів від внутрішньо переміщених осіб для виготовлення електронних пенсійних посвідчень. Для забезпечення проведення цієї роботи отримано сертифікати відкритих ключів для 412 спеціалістів підвідомчих управлінь та головного управління. Станом на 01.04.2017 року отримують пенсійні виплати 74,7 тис.осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, з них – надали заяви на виготовлення ЕПП – 51600 особа, що складає 70% від кількості внутрішньо переміщених осіб – отримувачів пенсій. З них: видано пенсіонерам – 26374 посвідчень або 51%, передано до АТ “Ощадбанк” 19866 або 39% пакетів документів, 369 або 1% – передано на Центральний рівень, 5054 або 9% – знаходяться в опрацюванні. Прийом звернень громадян ведеться незалежно від місця їх реєстрації (проживання).

Громадянам, які вже отримали нові електронні пенсійні посвідчення надаються роз’яснення щодо можливостей використання пенсійного посвідчення для доступу до послуг, які можна отримати за допомогою web-порталу Пенсійного фонду України. Крім того, з метою популяризації web-порталу підвідомчими управліннями проведено зустрічі з працівниками страхувальників. Зазначену роботу проведено на 22 підприємствах на яких були присутні понад близько 8 тис. працівників, протягом І кварталу залучено до реєстрації на веб-порталі 3324 особи.

Надано допомогу в розміщені інформаційних повідомлень підвідомчих управлінь та статей, які були надані відповідальними особами кожного структурного підрозділу головного управління. Крім того, забезпечено своєчасне розміщення на офіційному сайті головного управління матеріалів відповідно вимог Закону України «Про очищення влади», які надійшли від територіальних управлінь ПФУ Луганської області. Відповідно вимог Закону України «Про публічні закупівлі» проведено реєстрацію головного управління в електронній системі закупівель.

background Layer 1