Пропустити навігацію

Інформація про виконання роботи управлінням платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на I квартал 2017 року

Виконання планових показників власних доходів забезпечено на 87,1%. Надходження склали 38,3 млн. грн., від платників з окупованої території склали 24,3 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились по власних коштах (Ощадбанк) – на 16,6%, або на 5,4 млн. грн., проте частина ЄСВ, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, зменшилась і складає 88,0%. Вище середнєобласного (87,1%) показник надходжень в 13 управліннях області. Зменшили відсоток надходжень власних доходів у I кварталі 2017 року 3 управління: в м. Сєверодонецьк (82,3%), в Кремінському (27,8%) та Новопсковському (61,8%) районах.

Понад 95% загальної суми власних надходжень складають суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за списками 1 та 2. Так, у I кварталі поточного року на відшкодування пільгових пенсій надійшло 36,7 млн. грн.. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилась майже на 5,9 млн. грн., темп росту складає 19,3 відсотків.

Станом на 01.04.2017 року загальна сума заборгованості по внесках до Пенсійного фонду складає 827,0 млн. грн., з яких недоїмка по страхових внесках – 41,3 млн. грн., борг по фінансових санкціях і пені – 14,4 млн. грн., заборгованість по відшкодуванню виплат і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (список №1,№2) – 761,5 млн. грн., по відшкодуванню наукових пенсій – 8,1 млн. грн..

Заборгованість по підприємствах, відносно яких порушена справа про банкрутство (окрім сум, розстрочених за світовою угодою) складає 38,6 млн. грн., по підприємствах, які визнані банкротами, – 64,5 млн. грн., з безнадійним статусом – 42,8 млн. грн., по підприємствах з економічно активним статусом – 681,1 млн. грн..

Відпрацьовано заборгованості по пільгових пенсіях за списками № 1, 2: подано позовних заяв до суду на 219,1 млн. грн. (28,8%), прийнято позовних заяв до розгляду судами першої і апеляційної інстанції на 186,7 млн. грн. (24,5%), судових рішень, на виконанні в органах ДВС, на суму 293,3 млн. грн.. (38,5%), надійшло коштів від заходів ДВС – 0,3 млн. грн.

Заборгованість по наукових пенсіях станом на 01.04.2017 року складає 8,1 млн. грн. Відсоток відшкодування нижче середнього (24,7%) в управлінні м. Сєвєродонецьк (20,9%). Відпрацьовано: подано позовних заяв до суду на 1,3 млн. грн. (16,1%), прийнято позовних заяв до розгляду судами першої і апеляційної інстанції на 1,1 млн. грн. (13,6%), судових рішень, на виконанні в органах ДВС, на суму 6,4 млн. грн.. (79,0%).

Організовано взаємодію з Головним територіальним управлінням юстиції в Луганській області, арбітражними керуючими, структурними підрозділами з питань банкрутства територіальних управлінь юстиції щодо погашення заборгованості підприємствами, на яких поширюються процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом» та завершення ліквідаційних процедур.

Спеціалістами підвідомчих управлінь проводяться спільні виходи з спеціалістами відділів Державної виконавчої служби за місцем проживання боржників, з метою виявлення майнового стану боржника та накладення на нього арешту.

Постійно направляються до територіальних управлінь юстиції інформація про місце роботи або отримання пенсії боржниками, з метою утримання боргу.

По всіх боржниках направляються клопотання на Державну виконавчу службу про тимчасове обмеження у праві виїзду боржників за межі України до повного погашення заборгованості.

Налагоджено взаємодію з головним управлінням Державної фіскальної служби України в Луганській області щодо прогнозування та надходження єдиного соціального внеску, завершення процедур адміністрування єдиного соціального внеску в частині стягнення заборгованості за виконавчими документами, добровільної участі у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

В телефонному режимі головним управлінням Державної фіскальної служби України в Луганській області кожного дня надається загальна сума надходжень єдиного соціального внеску за попередній робочій день та наростаючим підсумком за місяць та щомісячно надається інформація щодо кількості легалізованих робочих місць і надходження ЄСВ від легалізації наростаючим підсумком.

Забезпечено надходження до загального фонду Державного бюджету України збору з окремих видів господарських операцій в сумі 2,7 млн. грн., що становить 110,3% планових показників:

–          збір під час набуття права власності на легкові автомобілі – 119,6% виконання, надійшло 2,4 млн. грн.;

–          збір з операцій придбання (купівлі – продажу) нерухомого майна – 80,1% виконання, надійшло 0,5 млн. грн.

Підвідомчими управліннями постійно аналізуються розбіжності та помилки встановлені після співставлення даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування з інформаційними базами інших суб’єктів інформаційного обміну.

Видано Наказ головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 13.09.2016 року №148 «Про приведення у відповідність стану сплати внесків за період з 01.01.2004 року по 31.12.2010 року, а також єдиного внеску за період з 01.01.2011 року в картках страхувальників». В головному управлінні створено та затверджено відповідну комісію, яка здійснює технічну та практичну підтримку в проведенні роботи, узагальнює та усуває недоліки, що були встановлені в ході роботи територіальних управлінь.

За 1 квартал 2017 рік перевірено 11 страхувальників, по яких 35 періодів приведено у відповідність.

Підвідомчими управліннями проводиться постійна співпраця з контролюючими органами та місцевими органами виконавчої влади, громадськими організаціями, спрямована на додержання трудових прав працівників, легалізацію заробітної плати та забезпечення пенсійних прав застрахованих осіб.

Кількість суб`єктів господарювання, які розглядались на комісіях з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення стосовно виплати зарплати найманим працівникам на рівні або менше мінімальної дорівнює 50, проведено 5 спільних нарад соціальних партнерів та органів Пенсійного фонду, де заслуховувалися звіти керівників та власників підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімальної, відбулося 14 засідань робочих груп та нарад з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та 2 колегії обласної військово-цивільної адміністрації.

Кількість застрахованих осіб, яким страхувальники виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімуму від показника, що склався станом на 01.01.2017 (4 032 особи), збільшено на 7 929 (станом на 01.03.2017 – 11 961 осіб).

На виконання пункту 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 №359–р стосовно Плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, тристороннього Плану заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та наказу Пенсійного фонду України від 25.01.2017 №13 постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, взаємодії та обміну інформацією з органами Державної фіскальної служби України та іншими органами з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Так, станом на 01.04.2017 по 1 887 суб`єктах господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімальної, направлені інформаційні відомості, а саме: до органів місцевого самоврядування – 1 409, до територіальних органів Державної інспекції з питань праці – 1 570, до соціальних партнерів – 1 100, до органів Державної фіскальної служби – 1 211.

Підвідомчими управліннями   Пенсійного фонду України з зазначеного питання проведено інформаційно – роз`яснювальну роботу, а саме: проведено 15 виступів на місцевих радіо та телеканалах, надруковано 10 статей в місцевій пресі, проведено 76 зустрічей в трудових колективах, надруковано 2 644 буклетів, 32 статті розміщено на веб – сайтах та проведено 8 семінарів зі страхувальниками.

В результаті чого за 1 квартал 2017 року легалізовано 452 робочих місця, в бюджет додатково надійшло ЄСВ на суму 148,1 тис. гривень.

Протягом 1 кварталу 2017 року підвідомчими управліннями було проведено 57 перевірок цільового використання коштів Пенсійного фонду України:

– 40 перевірок банківських установ,

– 13 перевірок об’єктів поштового зв’язку,

– 4 перевірки організацій установ, у яких особи перебувають на повному державному утриманні.

Протягом 1 кварталу 2017 року підвідомчими управліннями було проведено 150 перевірок. За результатами виявлено недостовірних відомостей в реєстрі застрахованих осіб про нараховану заробітну плату щодо 65 працівників, по яких завищено суми нарахованої заробітної плати на суму 55,2 тис. грн., занижено – на 20,2 тис. грн. Кількість осіб, по яких виявлено порушення у відображенні підстав для обліку спеціального стажу, склала 59, кількість неправильних відображень інших відомостей (РНОКПП, ПІБ) – 69 випадків.

background Layer 1