Інформація про підсумки роботи юридичного управління головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за І півріччя 2017 рік
Забезпечення своєчасного фінансування й виплати пенсій та грошової допомоги є основним завданням Пенсійного фонду, для реалізації якого необхідне стабільне поповнення бюджету. Тож одним з пріоритетів у роботі органів Пенсійного фонду України в Луганській області є співпраця з органами Державної виконавчої служби задля своєчасного та повного погашення заборгованості до пенсійного бюджету та, в кінцевому підсумку, забезпечення його фінансової стабільності.
Управління вживають усіх передбачених чинним законодавством заходів зі зменшення заборгованості. В арсеналі органів Фонду:
позовна робота щодо стягнення заборгованості з платників;
взаємодія з державною виконавчою службою з примусового стягнення боргів за виконавчими документами;
засідання комісій з питань погашення заборгованості;
зустрічі з керівниками підприємств-боржників, де проводиться роз’яснювальна робота щодо залежності страхового стажу і розміру пенсії від сплати страхових внесків та ін.
Протягом першого півріччя 2017 року органами Фонду Луганської області пред’явлено 327 позовів про стягнення на користь Пенсійного фонду 286 275,2 тис. грн., більшість з них це позови щодо відшкодування пільгових пенсій.
За результатами розгляду рішень суду попередніх періодів в органи виконавчої служби направлено для примусового стягнення 230 виконавчих документів на суму 111 695,4 тис. грн. Більше 50% даного показника складають виконавчі документи пред’явлені на примусове виконання управліннями Пенсійного фонду в м. Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжанським об’єднаним управлінням та управлінням в Попаснянському районі.
В цілому на 01.07.2016 року заборгованість за виконавчими документами на користь управлінь Пенсійного фонду області складає 1 363,2млн.грн., у тому числі щодо стягнення заборгованості по відщкодуванню ЄСВ на суму 8 815,7тис.грн. (близько 6,5% від загального показника).
З початку року на користь Пенсійного фонду органами виконавчої служби стягнуто 1578,2 тис.грн., з яких Рубіжанським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду отримано 826,7 тис.грн. або 52,4%, управлінням Пенсійного фонду в м. Сєверодонецьку отримано 369,6 тис.грн. або 23% від загальної суми надходжень.
З метою реалізації прав Стягувача у виконавчому провадженні з початку року управліннями проведено 198 ознайомлень з виконавчими провадженнями, які охоплюють 653 виконавчих документа, що становить 15% від загального кількості документів, що знаходяться на примусовому стягненні.
За виявленими порушеннями заявлено 70 скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців, у тому числі 69 з них до начальника ДВС. Активно в цьому напрямку працюють управління в містах Лисичанськ, Сєвєродонецьк.
На сьогодні по Луганській області обліковується 169 платників, щодо яких застосовуються процедури, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом», з яких 23 підприємства перебувають в процедурі санації, 134 підприємства в процедурі ліквідації. Загальна сума їх заборгованості становить 275364,1 тис. грн. Найбільше боржників обліковується в управліннях м.Сєвєродонецька, м.Лисичанська. Відносно більшості з них справи про банкрутство слухаються більше 5 років.
З початку року сума в погашення боргу підприємств-банкрутів склала 11,2 тис.грн.