Пропустити навігацію

Інформація щодо виконання роботи фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за 9 місяців 2017 року

Виконання бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області протягом 9 місяців 2017 року забезпечувалось відповідно до планових показників із надходження коштів та проведення видатків.

На фінансування пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами протягом 9 місяців 2017 року надійшло 6 429,25 млн. грн., з них кошти Державного бюджету склали – 2 719,5 млн. грн. або 42,3 % від загальної суми фінансування, власні кошти Пенсійного фонду – 3 708,7 млн. грн. або 57,7 %, кошти на виплату пенсіонерам іноземних держав, які проживають не території України –  1,04 млн. грн.

Протягом 9 місяців 2017 року головне управління було забезпечено у повному обсязі фінансовими ресурсами на виплату пенсій та грошової допомоги. Станом на  1 жовтня 2017 року кількість пенсіонерів, які фактичного отримують пенсію, склала 306,2 тис.осіб, з них 194,4 тис.осіб отримують пенсію через банківські установи, що складає 63,5 % від загальної кількості отримувачів. Розрахункова сума економії коштів за рахунок отримання пенсій через банківські установи склала – 54,06 млн. грн.

Загальна сума видатків на виплату пенсій склала 6 355,8 млн. грн., в тому числі на виплату:

– пенcій та допомоги згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” – 4 966,9 млн. грн.;

– на пенсійне забезпечення працівників, зайнятих на підземних і відкритих гірничих роботах та в металургії – 556,7 млн. грн.;

– на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами, державної соціальної допомоги особам, які не мають право на пенсію, та інвалідам і державної соціально допомоги на догляд – 381,4 млн. грн.;

– на виплату пенсій, доплат та компенсацій до них, призначених згідно із ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” – 117,5 млн. грн.

 

За 9 місяців поточного року надходження власних коштів склали 120,4 млн. грн., а частина єдиного соціального внеску, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 1 328,5 млн. грн.

Забезпечено надходження до загального фонду Державного бюджету України збору з окремих видів господарських операцій в сумі 10,5 млн. грн., що становить 146,8 % планових показників:

–          збір під час набуття права власності на легкові автомобілі – 173,2 % виконання, надійшло 8,5 млн. грн.;

–          збір з операцій придбання (купівлі–продажу) нерухомого майна – 89,3 % виконання, надійшло 2,0 млн. грн.

Станом на 01.09.2017 загальна сума заборгованості по внесках до Пенсійного фонду (з урахуванням тимчасово окупованої території) складає 1 750,4 млн. грн., з якої недоїмка по страхових внесках – 175,4 млн. грн., борг по штрафних санкціях та пені – 73,2 млн. грн., заборгованість з відшкодування пенсій, призначених на пільгових умовах – 1 482,8 млн. грн., заборгованість з відшкодування наукових пенсій – 10,7 млн. грн., заборгованість за регресними вимогами – 8,3 млн.грн.

Заборгованість підприємств, відносно яких порушена справа про банкрутство (окрім сум, розстрочених за мировою угодою), складає 140,4 млн. грн., по підприємствах, які визнані банкрутами – 155,0 млн. грн., з безнадійним статусом боргу – 94,8 млн. грн., по підприємствах з економічно активним статусом боргу – 1 360,2 млн. грн.

Підпорядкованими управліннями проводиться постійна співпраця з контролюючими органами, місцевими органами виконавчої влади та громадськими організаціями, спрямована на додержання трудових прав працівників, легалізацію заробітної плати та забезпечення пенсійних прав застрахованих осіб.

Кількість суб`єктів господарювання, які розглядались на комісіях з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення стосовно виплати зарплати найманим працівникам менше мінімальної, дорівнює 223, також проведено 7 спільних нарад соціальних партнерів та органів Пенсійного фонду, де заслуховувалися звіти керівників та власників підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімальної, відбулося 69 засідань робочих груп та нарад з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та 4 апаратні наради у керівника обласної військово-цивільній адміністрації.

На виконання пункту 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 №359–р стосовно Плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, тристороннього Плану заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та наказу Пенсійного фонду України від 25.01.2017 №13 постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, взаємодії та обміну інформацією з органами Державної фіскальної служби України та органами Держпраці з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Так, станом на 01.10.2017 по 2 424 суб`єктах господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімальної, направлені інформаційні відомості, а саме: до органів місцевого самоврядування – 1 790, до органів Державної інспекції з питань праці – 1 899, до соціальних партнерів – 1 362, до органів Державної фіскальної служби – 1 484.

Підпорядкованими управліннями Пенсійного фонду України із зазначеного питання проведено інформаційно–роз`яснювальну роботу, а саме: проведено 28 виступів на місцевих радіо та телеканалах, надруковано 18 статей в місцевій пресі, проведено 188 зустрічей в трудових колективах, розповсюджено 9 319 буклетів, розміщено 145 інформацій на веб–ресурсах та проведено 52 семінари зі страхувальниками.

За 9 місяців 2017 року легалізовано 729 робочих місць, в бюджет додатково надійшло єдиного внеску на суму 1,1 млн. грн.

Фонд оплати праці, на який нараховується єдиний соціальний внесок за 9 місяців поточного року зріс в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 748,7 млн. грн. або 9,6 % й становить 8 520,9 млн.грн.

 

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням та громадськими організаціями, в тому числі щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, із зазначенням актуальності питання.

background Layer 1