Пропустити навігацію

Інформація щодо виконання роботи відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за 2017 рік

Виконання планових показників власних доходів забезпечено на 39,8%. Надходження склали 158,0 млн. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зменшились по власних коштах (Ощадбанк) – на 21,9%, або на 44,3 млн. грн., частина ЄСВ, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, зменшилась на 4,3% (82,5 млн. грн.) і складає 1 845,0 млн. грн.

Забезпечено надходження до загального фонду Державного бюджету України збору з окремих видів господарських операцій в сумі 15,7 млн. грн., що становить 137,8% планових показників:

–          збір під час набуття права власності на легкові автомобілі – 155,2% виконання, надійшло 12,8 млн. грн.;

–          збір з операцій придбання (купівлі – продажу) нерухомого майна – 92,2% виконання, надійшло 2,9 млн. грн.

Станом на 01.01.2018 року загальна сума заборгованості по внесках до Пенсійного фонду складає 959,0 млн. грн., з яких недоїмка по страхових внесках – 41,5 млн. грн., борг по фінансових санкціях і пені – 15,6 млн. грн., заборгованість по відшкодуванню виплат         і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (список №1,2) – 891,0 млн. грн., по відшкодуванню наукових пенсій – 9,2 млн. грн., по регресних вимогах – 1,7 млн. грн.

Заборгованість по підприємствах, відносно яких порушена справа про банкрутство (окрім сум, розстрочених за світовою угодою) складає 65,1 млн. грн., по підприємствах, які визнані банкротами – 83,7 млн. грн., з безнадійним статусом – 47,2 млн. грн., по підприємствах з економічно-активним статусом – 763,0 млн. грн..

 

Підвідомчими управліннями проводиться постійна співпраця з контролюючими органами та місцевими органами виконавчої влади, органами Держпраці, громадськими організаціями, спрямована на додержання трудових прав працівників, легалізацію заробітної плати та забезпечення пенсійних прав застрахованих осіб.

Кількість суб`єктів господарювання, які розглядались на комісіях з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення стосовно виплати зарплати найманим працівникам на рівні або менше мінімальної дорівнює 340, також проведено         11 спільних нарад соціальних партнерів та органів Пенсійного фонду, де заслуховувалися звіти керівників та власників підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімальної, відбулося 92 засідання робочих груп та нарад з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та 4 колегії при обласній військово-цивільній адміністрації.

На виконання пункту 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 №359–р стосовно Плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, тристороннього Плану заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та наказу Пенсійного фонду України від 25.01.2017 №13 постійно проводиться робота щодо захисту прав застрахованих осіб, взаємодії та обміну інформацією з органами Державної фіскальної служби України та іншими органами з питання детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Так, станом на 01.01.2018 по 2 564 суб`єктах господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімальної, направлені інформаційні відомості, а саме: до органів місцевого самоврядування – 1 861, до територіальних органів Державної інспекції з питань праці – 2 029, до соціальних партнерів – 1 492, до органів Державної фіскальної служби – 1 559.

Підвідомчими управліннями Пенсійного фонду України з зазначеного питання проведено інформаційно – роз`яснювальну роботу, а саме: проведено 33 виступи на місцевих радіо та телеканалах, надруковано 29 статей в місцевій пресі, проведено 273 зустрічі в трудових колективах, надруковано 15 454 буклетів, 228 статей розміщено на Веб – сайтах та проведено 73 семінари зі страхувальниками.

В результаті чого за 12 місяців 2017 року легалізовано 895 робочих місць, в бюджет додатково надійшло ЄСВ на суму 1,2 млн. гривень.

Згідно Рішення від 25 листопада 2016 року №1 засідання «круглого столу» між головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області, головним управлінням Державної Фіскальної служби у Луганській області та головним управлінням Держпраці у Луганській області про здійснення спільних дій, направлених на детінізацію заробітної плати та легалізацію зайнятості населення здійснюється моніторинг персоніфікованих даних про заробітну плату, співставлення з визначеними індикативними показниками, даними про фінансово-економічну діяльність роботодавців для визначення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності суб’єкта господарювання в частині додержання вимог законодавства про працю.

17 серпня 2017 року відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з питань реалізації заходів щодо легалізації найманої праці при облдержадміністрації в Луганській області з питань реалізації заходів виконання плану щодо легалізації зайнятості населення, заробітної плати та забезпечення підвищення розміру мінімальної заробітної плати на 2017 рік, погоджений Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, головним управлінням Державної фіскальної служби у Луганській області, головним управлінням Держпраці у Луганській області та головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганської області.

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням та громадськими організаціями, в тому числі щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з зазначенням актуальності питання.

background Layer 1