Пропустити навігацію

Інформація про підсумки роботи відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління за 9 місяців 2018 року

Відповідно до Положення про фінансово-економічне управління головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснюється постійний моніторинг, аналіз за звітними даними показників виконання бюджету головного управління та аналіз факторів, що впливають на виконання/перевиконання бюджету. Виконання планових показників власних доходів за 3 квартали 2018 року забезпечено на 40,9%, з урахуванням додаткового завдання план виконано на 33,9%, це обумовлено так званою «націоналізацією» деяких підприємств вугільної промисловості територіально розташованих на тимчасово не підконтрольній українській владі території, а саме: ПАТ «Краснодонвугілля», ДТЕК «Свердловантрацит» та ДТЕК «Ровенькиантрацит», також з несплатою поточних платежів та не погашення заборгованості за минулі періоди одними з найбільш бюджетоутворюючих підприємств області металургійної промисловості, а саме – ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» та ПАТ «Алчевськкокс», вугільної промисловості – ДП «Лисичанськвугілля», ДП «Первомайськвугілля» та хімічної промисловості – Рубіжанський казенний хімічний завод «Зоря» (РКХЗ «Зоря»). Надходження склали 50,3 млн. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зменшились по власних коштах (Ощадбанк) – на 58,2%, або на 70,1 млн. грн.

Частина ЄСВ, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, збільшилась на 323,9 млн. грн. (24,4%), план по надходженню ЄСВ виконано на 100,9%, надійшло 1 652,4 млн. грн., але з урахуванням додаткового завдання планові показники виконано лише на 91,2 відсотка.

Надходження до загального фонду Державного бюджету України  збору з окремих видів господарських операцій складають 9,8 млн. грн., що становить 85,1% планових показників:

  • збір під час набуття права власності на легкові автомобілі – 74,0% виконання, надійшло 6,9 млн. грн.;
  • збір з операцій придбання (купівлі – продажу) нерухомого майна – 132,0% виконання, надійшло 2,9 млн. грн.

Невиконання планових показників обумовлено тяжким фінансовим становищем та нестабільністю в галузі економіки регіону. Як наслідок, низька покупна спроможність громадян.

 

Фонд оплати праці, на який нараховується єдиний соціальний внесок, за 3 квартали поточного року в порівнянні з відповідним періодом 2017 року збільшився на 1,7%, або на 157,6 млн. грн., та дорівнює 7 962,35 млн. грн. Середньомісячний фонд за 2018 рік складає 995,3 млн. грн., відповідно надходження складають 219,0 млн. грн. єдиного соціального внеску, наша частка 189,23 млн. грн., яка надходить щомісяця в повному обсязі.

 

Станом на 01.10.2018 року загальна сума заборгованості по внесках до Пенсійного фонду складає 1 208,15 млн. грн., з яких недоїмка по страхових внесках – 40,8 млн. грн., борг по фінансових санкціях і пені – 15,4 млн. грн., заборгованість по відшкодуванню виплат і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (список №1,2) –                           1 141,3 млн. грн., по відшкодуванню наукових пенсій – 8,9 млн. грн., по регресних вимогах – 1,7 млн. грн.

Заборгованість по підприємствах, відносно яких порушена справа про банкрутство (окрім сум, розстрочених за світовою угодою) складає 123,1 млн. грн., по підприємствах, які визнані банкротами – 83,4 млн. грн., з безнадійним статусом – 67,0 млн. грн., по підприємствах з економічно-активним статусом – 934,7 млн. грн.

 За 3 квартали 2018 року по пільгових пенсіях за списками №1,2 надійшло коштів від заходів ДВС в розмірі 14,0 млн. грн.

 

Підвідомчими  управліннями постійно з’ясовуються причини не зарахування застрахованим особам страхового стажу, аналізуються розбіжності та помилки встановлені після співставлення даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування з інформаційними базами інших суб’єктів інформаційного обміну. Здійснюється аналіз надходження єдиного соціального внеску.

Згідно Наказу головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 30.03.2018 року №287 «Про приведення у відповідність стану сплати внесків в картках страхувальників» в головному управлінні проводиться робота відповідної комісії, яка здійснює технічну та практичну підтримку, узагальнює та усуває недоліки, що були встановлені в ході роботи територіальних управлінь.

Щомісяця здійснюється  моніторинг персоніфікованих даних про заробітну плату. Результати роботи, направлені на виявлення порушень законодавства зі сплати єдиного внеску, оплати праці та ознак тіньової зайнятості.

Так, відповідно до вимог спільного листа Державної фіскальної служби України, Державної служби України з питань праці та Пенсійного фонду України від 14.06.2016 до головного управління Державної фіскальної служби в Луганській області було направлено 27 інформаційних відомостей по 881 страхувальнику щодо порушення законодавчих норм трудового законодавства та законодавства зі сплати єдиного соціального внеску. За результатами опрацювання наданих відомостей, органами Державної фіскальної служби в Луганській області донараховано єдиного внеску на суму 74,3 тис. грн. та застосовано фінансових санкцій на суму 31,5 тис. грн.

До головного управління Держпраці в Луганській області було направлено 9 інформаційних відомостей, які містять ознаки тіньової зайнятості. За результатами опрацювання наданих відомостей, головним управлінням Держпраці у Луганській області не здійснено жодної перевірки страхувальників.

Підвідомчими управліннями проводиться плідна співпраця з контролюючими органами та місцевими органами виконавчої влади, органами Держпраці, громадськими організаціями, спрямована на додержання трудових прав працівників, легалізацію заробітної плати та забезпечення пенсійних прав застрахованих осіб.

Кількість суб`єктів господарювання, які розглядались на комісіях з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення стосовно виплати зарплати найманим працівникам на рівні або менше мінімальної дорівнює 215, також проведено           3 спільні наради соціальних партнерів та органів Пенсійного фонду, де заслуховувалися звіти керівників та власників підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімальної, відбулося 52 засідання робочих груп та нарад з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Станом на 01.10.2018 по 435 суб`єктах господарювання, які виплачують заробітну плату по найманих працівниках на рівні або менше мінімальної, направлені інформаційні відомості до органів місцевого самоврядування, до територіальних органів Державної інспекції з питань праці, до соціальних партнерів та до органів Державної фіскальної служби.

В результаті чого за 3 квартали 2018 року легалізовано 1 283 робочих місця, в бюджет додатково надійшло ЄСВ на суму 801,6 тис. гривень.

 

Управлінням проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням та громадськими організаціями, в тому числі щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з зазначенням актуальності питання. Проводяться круглі столи, семінари та виступи на радіо.

Підвідомчими  управліннями активно проводиться інформаційно – роз`яснювальна робота щодо захисту прав застрахованих осіб, а саме: проведено 40 виступів на місцевих радіо та телеканалах, надруковано 31 статтю в місцевій пресі, проведено 286 зустрічей в трудових колективах, надруковано 20 810 буклетів, 254 інформації розміщено на Веб – сайтах, проведено 63 семінари зі страхувальниками, 61 флеш-моб, розміщено 9 білбордів та проведено 43 засідання «круглих» столів.

При головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області              28 лютого 2018 року відбулося засідання «круглого столу» на тему «Легалізація зайнятості населення та детінізація економіки в умовах сьогодення» за участю представників головних управлінь Державної фіскальної служби у Луганській області та Держпраці у Луганській області, Луганського обласного центру зайнятості, громадської організації «Об’єднання організацій роботодавців Луганської області», Федерації професійних спілок Луганської області та Луганського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів. Ухвалено рішення налагодити співпрацю щодо виявлення ознак тіньової зайнятості суб’єктів сільського господарства, посилити співпрацю у напрямку інформування населення та роботодавців про негативні наслідки нелегальних форм працевлаштування та відповідальності останніх за порушення законодавства.

  30 березня 2018 відбулася нарада при головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області на тему: «Проведення роботи по виявленню ознак використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю» за участю представників головних управлінь Державної фіскальної служби у Луганській області та Держпраці у Луганській області, управління праці та зайнятості населення департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації та управління захисту економіки департаменту захисту економіки Нацполіції України в Луганській області. На якій було ухвалено додаткові плани щодо спільної співпраці на  2018 рік, а саме:

– використовувати дані реєстру застрахованих осіб для контролю за сезонними працівниками;

– налагодити співпрацю разом з органами місцевого самоврядування, Державною фіскальною службою, керівництвом об’єднаних територіальних громад щодо виявлення ознак тіньової зайнятості суб’єктів сільського господарства, фермерських господарств;

– надавати до управління праці та зайнятості населення департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації для проведення відповідних заходів реагування інформацію про перелік фермерських господарств, які мають великі Га землі та у яких відсутні наймані працівники.

В квітні 2018 року відбулася робоча нарада зі спеціалістами підвідомчих управлінь, відповідальних за роботу по виявленню ознак неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. На якій обговорювались питання взаємодії органів Пенсійного фонду України в Луганській області з органами місцевої влади та громадами з питань легалізації заробітної плати та проблемні питання і пропозиції щодо удосконалення роботи з даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування для виявлення ознак порушень законодавства про працю.

На виконання доручень Прем’єр – міністра та Віце – прем’єр – міністра України щодо виявлення та усунення фактів прихованої зайнятості 11 червня 2018 року в будівлі облдержадміністрації відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань реалізації заходів щодо легалізації найманої праці при облдержадміністрації. На якому розглядалися питання ситуації в регіоні щодо:

 – проведення моніторингу з виявлення ознак неоформленої праці та порушень законодавства про працю, зокрема щодо:

– осіб, які отримують заробітну плату менше мінімального розміру,

– осіб, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та з ознаками «неповний робочий час»,

– керівників, які отримують заробітну плату нарівні та менше мінімального розміру встановленого законодавством,

– страхувальників, які нараховують заробітну плату, нижче середньої по  виду економічної діяльності,

– мінімальних розмірів оплати праці організацій підпорядкованих управлінням освіти та охорони здоров’я, культури (за потреби),

– можливих ухилень від сплати ЄСВ ( в т.ч. нарахування заробітної  плати понад максимальну величину бази нарахування ЄСВ керівникам, бухгалтера, особам з інвалідністю, тощо).

На районному рівні відбуваються аналогічні засідання за участю представників головного управління. За результатами яких:

  • м. Лисичанськ – збільшено середню заробітну плату по 1 платнику на 1 530,00 грн.;
  • Марківський р-н – легалізовано 5 осіб на 5 підприємствах, таких як: ФГ «Мрія», ФГ «Колос», ФГ «Аврора», ФГ «Ірина» та ФГ «Старт»;
  • Попаснянський р-н – зменшення кількості осіб, які отримують з/п менше мінімуму, 9 осіб у двох ФОП (Фролов О.В. та Фролова Т.М.);
  • Сватівський р-н –

легалізовано 6 осіб на СФГ «Олександрово» та 1 особа на СФГ «Наталі» та 1 особи на СФГ «Обрій 1»;

зменшено працюючих неповний робочий час на 10 осіб у 3 платників (ПП «Лан», ФОП Чумаков В.О. та ФОП Заборенко І.Р.)

переведено 6 осіб, які працювали за договорами ЦПХ до штату по СФГ «Любава»;

  • Старобільський р-н – легалізовано працю 2 осіб на СФГ Дубовика В.М.

10 серпня 2018 року при головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області відбулася нарада з легалізації зайнятості населення та заробітної плати за участю представників головних управлінь Державної фіскальної служби у Луганській області та Держпраці у Луганській області, управління праці та зайнятості населення департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації, головного управління Служби безпеки України  в Донецькій та Луганській областях та управління захисту економіки в Луганській області  департаменту захисту економіки Нацполіції України. На якій було ухвалено  звернутися до Верховної Ради України з проханням прискорити прийняття змін до Закону України від 02.09.2014 №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» в частині зняття мораторію на проведення планових та позапланових перевірок в Луганській та Донецькій областях та Розробити Карту надходжень по погашенню заборгованості підприємствами Луганської області для щомісячного контролю сплати боргів в розрізі підприємств та можливістю прогнозування надходжень на поточний звітний місяць.

14 серпня 2018 року  відбулась спільна нарада при головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області на тему: «Проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості перед Пенсійним фондом та Державною фіскальною службою України» за результатами якої було ухвалено розробити та затвердити План заходів щодо координації спільних дій та посилення контролю за погашенням заборгованості перед Пенсійним фондом України та по сплаті єдиного соціального внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

26 вересня 2018 року відбулося тристороннє засідання «круглого» столу при головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області для визначення спільних заходів з виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Ухвалено рішення скласти та затвердити графік проведення спільних нарад у розрізі адміністративно – територіальних одиниць.

background Layer 1