Пропустити навігацію

Інформація про підсумки роботи управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю в І кварталі 2018 року

Управлінням налагоджено контроль за діяльністю підвідомчих управлінь, спрямований на підвищення ефективності управління ресурсами Пенсійного фонду України, запобігання фактам незаконного використання пенсійних коштів, виникненню помилок у практичній діяльності. У першому кварталі поточного року проведено аудит веріфікації пенсійних виплат в УПФУ в Попаснянському районі та Старобільському ОУПФУ. Триває внутрішній аудит (аудит відповідності) в територіальних управліннях щодо дотримання порядку використання даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Під час проведення дослідження стану проведення веріфікації пенсійних виплат в обох управліннях встановлені порушення 5 типів не фінансових порушень, які носять комплексний характер. За результатами проведеного аудиту рекомендації, які прийняті об’єктами аудиту до виконання.

В рамках оперативного контролю здійснюється моніторинг результатів аудиторських досліджень  а також інших контрольних заходів. Протягом  кварталу поточного року  стовідсотково сплачено залишок  не відшкодованих фінансових порушень, виявлених у 2017 році на загальну суму 13221,4 грн, у т.ч. які не призвели до втрат на суму 12907,62 грн ,  а також відшкодовано втрат на суму та 313,78 грн.

Протягом 1 кварталу поточного року управлінням внутрішнього аудиту та фінансового контролю в 6-ти підпорядкованих управліннях  проведено контрольні заходи щодо ефективності управління державним майном та збереження матеріальних активів:   в УПФУ в м.Сєвєродонецьку, УПФУ в Попаснянському районі,  Рубіжанському ОУПФУ,        УПФУ в Артемівському районі м. Луганська,    УПФУ в Сов’яносербському районі та УПФУ в м.Лисичанську. Фінансових порушень не встановлено.

 

Організовано контроль за дотриманням суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у тому числі щодо захисту прав застрахованих осіб, контролю за цільовим використанням коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного грошового утримання суддям у відставці.

Протягом 1 кварталу 2018 року проведено 234 перевірки страхувальників, в 211 випадках, або 90,2% встановлені порушення. Виявлено недостовірних відомостей в реєстрі застрахованих осіб про нараховану заробітну плату щодо 65 працівників, по яких завищено суми нарахованої заробітної плати на 40,3 тис. грн, занижено – на 98,2 тис. грн. Кількість осіб, по яких виявлено порушення у відображенні підстав для обліку спеціального стажу, склала 22, інші недостовірні відомості встановлені по 503 особах.

З метою забезпечення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду протягом 1 кварталу 2018 року фахівцями відділів контрольно-перевірочної роботи управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю було проведено 10 перевірок цільового використання коштів Пенсійного фонду України, у т.ч.  5 перевірок банківських установ,  3 перевірки об’єктів поштового зв’язку та  2 перевірки організацій (установ), у яких особи перебувають на повному державному утриманні.

За результатами проведених заходів встановленні наступні порушення:

  • 2 випадки несвоєчасного повернення поштових переказів;
  • 9 порушень в оформленні виплатних відомостей;
  • 15 випадків виплати пенсій за довіреностями без належних відміток у відомостях.

Протягом кварталу проведено 1229 перевірок документів, поданих для призначення (перерахунку) пенсій, встановлено 16 порушень, які призвели до переплати пенсій на суму 0,2 тис. грн та недоплату на суму 0,2 тис. грн, попереджено 174 порушення.

 

Значна увага  приділяється роботі з питань запобігання та виявлення корупції.

Здійснюється постійний моніторинг додержання посадовими особами антикорупційного законодавства, насамперед щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження спільної роботи близьких осіб.

Протягом 1 кварталу 2018 року працівниками управлінь Пенсійного фонду області подано 921 електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), із них: 778 – щорічні декларації; 24- декларації особи, яка припиняє діяльність в 2018 році; 119 – декларації особи, які припинили діяльність в 2017 році. Суб’єктам декларування надавалась консультативна допомога в заповненні декларацій. На рівні головного та підвідомчих управлінь здійснено перевірку факту подання декларацій суб’єктами декларування.

Встановлено 1 факт неподання щорічної декларації суб’єктом декларування та 1 факт неподання декларації особи, яка припиняє діяльність.  Про факт неподання декларації повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції, відповідно до вимог чинного законодавства.

З метою мінімізації корупційних ризиків при обробці особових пенсійних справ керівників територіальних управлінь, стосовно яких у 2017 році прийнято рішення щодо пенсійного забезпечення (7 осіб), проводиться перевірка.

Протягом 2018 року на колегії та нарадах в головному управлінні за участю керівників розглядались актуальні питання щодо запобігання і протидії корупції серед працівників Фонду.

На 3 семінарах-нарадах з працівниками територіальних управлінь та  6 лекціях для працівників структурних підрозділів головного управління Фонду розглянуто питання «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів згідно Закону №1700-VII «Про запобігання корупції», «Перевірка факту подання суб’єктами декларування електронної декларації»; «Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування», «Спеціальна перевірка  стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком», роз’яснено «Рекомендації суб’єктам електронного декларування в Україні», «Загальні положення по заповненню декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», за допомогою електронних засобів розглянуто по розділам  е-декларацію за формою, що визначається Національним агентством та надано рекомендації для їх заповнення під особистий підпис кожного працівника. З метою виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в управлінні створені умови для доступу всіх працівників до ознайомлення в електронному вигляді з допоміжними матеріалами стосовно заповнення електронної декларації та інших методичних роз’яснень з питань антикорупційного законодавства.

Звернення громадян, пов’язані з корупцією, правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками органів Фонду до головного управління не надходило. Осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень серед державних службовців головного та підвідомчих управлінь не має.

background Layer 1