«Детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин» – тема вебінару в Луганському обласному центрі зайнятості
Вчора, 4 березня 2024 року, в Луганському обласному центрі зайнятості відбувся інформаційний вебінар на платформі Zoom на тему: “Детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин” із застрахованими особами, які перебувають на обліку в Попаснянському районному центрі зайнятості. В заході взяли участь головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету №1 Фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області – Оксана Роговенко та провідний фахівець з профорієнтації Лисичанського МЦЗ – Олеся Денищенко. Слухачами вебінару стали 40 зареєстрованих безробітних осіб, які знаходяться на обліку в Луганській службі зайнятості.
Фахівець обласного Фонду розповіла про належний захист трудових прав працівників, важливість детінізації заробітної плати та легалізації трудових відносин. Адже це один із пріоритетних стратегічних напрямків розвитку держави.
Незважаючи на постійні роз`яснення та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників неналежним чином чи взагалі відсутність їх оформлення залишається серйозною проблемою суспільства.
З метою мінімізації власних витрат та отримання максимально можливого прибутку роботодавці не укладають трудові угоди з працівниками, тобто працівник отримує заробітну плату «в конверті» та офіційно вважається непрацюючим. В результаті йому не зараховується страховий стаж, відповідно він позбавляється права на пенсію, відпустку, оплату лікарняних та допомогу по безробіттю.
Ще однією ознакою прихованої зайнятості є оформлення працівників погодинно на 2 або 4 години при фактичній роботі 8 годин на день, звітуючи відповідно за неповний робочий день.
Від своєчасного та якісного звітування до органів Державної податкової служби та повноти сплати єдиного внеску залежить інформація, яка міститься в реєстрі застрахованих осіб.
Кожен працівник має можливість самостійно контролювати нарахування йому заробітної плати та щомісячно власноруч перевіряти тривалість страхового стажу у особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.
Присутні також дізнались, що з кожним роком збільшується мінімальна величина стажу, який дозволяє вийти на пенсію в законні 60 років. В 2024 році, щоб стати пенсіонером у 60 потрібно мати не менше 31 року підтвердженого страхового стажу.