Продовжуємо проведення заходів до Дня охорони праці з освітянами
З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, в рамках заходів з відзначення Дня охорони праці, 23 та 24 квітня 2024 року головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Тетяна Лесик провела онлайн-семінари з керівниками Управління освіти, культури, молоді та спорту Кремінської міської ради й підпорядкованих йому закладів освіти та працівниками Відокремленого структурного підрозділу “Лисичанський педагогічний фаховий коледж Державного закладу “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” за темою “Основи законодавства з охорони праці. Закон України “Про охорону праці”. Розслідування нещасних випадків на виробництві та в закладах освіти. Страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві”.
Учасники семінару розглянули вимоги Закону України “Про охорону праці”, а саме: обовʼязки роботодавця, права та обовʼязки працівників, забезпечення спецодягом та засобами індивідуального захисту, проведення медичних оглядів, навчання посадових осіб та спеціального навчання, інструктажі з охорони праці, вимоги до охорони праці жінок, неповнолітніх та інвалідів. Особливу увагу звернули на вимоги безпеки праці при дистанційній роботі. Розглянули питання фінансування охорони праці, здійснення громадського контролю та відповідальності за порушення вимог з охорони праці.
Тетяна Лесик надала інформацію з питань розслідування нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Розглянули дії потерпілого та керівника у разі настання нещасного випадку, надання екстреного повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві закладом охорони здоров’я, надання повідомлення про нещасний випадок та/або професійне захворювання роботодавцем у разі отримання інформації про нещасний випадок, класифікацію нещасних випадків та терміни їх розслідування, організацію та процедуру проведення розслідування нещасного випадку, обов’язки комісії під час проведення розслідування та терміни розслідування.
Звернули увагу на зміни, внесені до Порядку розслідування постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 року №59, зокрема доповнення розділом “Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях”.
Окремо розглянули Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу. Згадали алгоритм дій у разі настання нещасного випадку з учнями, студентами під час навчання, а саме: повідомлення про нещасний випадок, перелік випадків, які підлягають розслідуванню згідно з Положенням, склад комісії та терміни розслідування.
В додаток до запланованих заходів до Дня охорони праці, після проведених онлайн-семінарів, проведено перевірку знань працівників закладів освіти шляхом тестування з відповідним оформленням протоколів.