Пенсійники Луганщини оновили знання про правовий статус викривачів
30 серпня спеціаліст Відділу з питань запобігання та виявлення корупції провела онлайн-семінар для працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на тему: «Викривач: правовий статус». Семінар відбувся у форматі ZOOM-конференції.
У ході навчання розглянуто наступні питання:
- походження терміну викривач, найвідоміші викривачі;
- умови, за яких особа є викривачем;
- способи подання повідомлень про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
- права та гарантії захисту викривачів та їх близьких осіб.
Також, доповідач нагадала працівникам Головного управління про канали повідомлень про корупційне правопорушення та про відмінність між викривачем і заявником згідно з Законом України «Про запобігання корупції».
Набуті знання були закріплені працівниками шляхом розв’язання тестових завдань.
У разі наявності інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України “Про запобігання корупції” працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області та обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете надати відповідне повідомлення на внутрішні канали повідомлень Головного управління:
спеціальна телефонна лінія: (056)744-00-05
графік роботи телефонної лінії: понеділок — четвер: з 08 :00 до 17:00, п’ятниця: з 08:00 до 15:45 (із щоденною перервою з 12:00 до 12:45);
Єдиний портал повідомлень викривачів: https://www.pfu.gov.ua/lg/povidomyty-pro-koruptsiyu/.
Розповісти про корупцію — дуже сміливий крок, адже часто викривач фінансово чи професійно залежить від того, кого викриває.