Пропустити навігацію

Вивчаємо позитивний досвід профілактичної роботи

З метою популяризації створення безпечних умов праці, ефективного функціонування елементів системи управління охороною праці головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Тетяна Лесик вивчила позитивний досвід профілактичної роботи Комунального некомерційного підприємства Луганської обласної ради “Луганський регіональний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” (далі – підприємство) та поширила його під час проведення онлайн-семінару 24 вересня 2024 року на Комунальне некомерційне підприємство Лисичанської міської ради Луганської області “Центр первинної медико-санітарної допомоги №2”, Комунальне некомерційне підприємство Луганської обласної ради “Сватівська обласна лікарня з надання психіатричної допомоги” та Комунальне некомерційне підприємство “Нижньодуванська амбулаторія загальної практики сімейної медицини” Сватівського району Луганської області.

У 2022 році у зв’язку з військовою агресію з боку Російської Федерації, з метою збереження життя та здоров’я громадян України, а також створення безпечних умов праці для працівників в умовах воєнного стану установу було тимчасово переміщено на підконтрольну Україні територію. З 14 червня 2022 року підприємство поновило свою діяльність у місті Дніпро.

На підприємстві ведуться роботи з підвищеною небезпекою та оформлено Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

На даний час більшість працівників підприємства працюють у місті Дніпрі, для чого орендується приміщення, але для 8 працівників підприємства запроваджено дистанційну форму роботи.

На підприємстві відновлено систему управління охороною праці та забезпечено її функціонування. Для організації ефективної роботи підприємства за напрямом охорони праці з урахуванням умов воєнного стану поновлені відповідні нормативно-правові акти, що діють у межах підприємства; затвердженні накази та призначені відповідальні особи на підприємстві; розроблені та затверджені план роботи з охорони праці на 2024 рік; затверджені графіки проходження навчання з питань охорони праці.

Для працівників, які продовжують роботу в дистанційному режимі, запроваджено електронний документообіг в системі управління охороною праці відповідно до Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці.

Для таких працівників розроблено систему проведення інструктажів з використанням наявних засобів інформаційно-комунікаційних технологій (електронна пошта, соціальні мережі та месенджери), за допомогою яких працівнику направляються відповідні інструкції для ознайомлення разом з бланком за формою журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Після ознайомлення з інструкціями працівник ставить свій особистий підпис у журналі, зберігає та надсилає його до відповідальної особи з питань охорони праці. Інструктажі з питань охорони праці проводяться з усіма працюючими.

На підприємстві розроблено 25 інструкцій з охорони праці за професіями та видами робіт, які переглядаються у визначені законодавством терміни. Відповідні примірники інструкцій видаються керівникам структурних підрозділів і реєструються у відповідних журналах.

У 2023 році навчання з питань охорони праці пройшли 52 посадові особи та працівники відповідно до затверджених Тематичних планів і програм навчання з питань охорони праці. Перевірка знань з питань охорони праці працівників оформлюється відповідними протоколами перевірки знань.

У 2023 році всі працівники пройшли медичні огляди згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ України №246 від 21.05.2007.

Відповідно до Закону України “Про колективні договори та угоди” розроблено та затверджено комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, затверджено перелік професій і посад працівників, яким безкоштовно видають засоби індивідуального захисту та спецодяг, мийні засоби, медикаменти для надання медичної допомоги у разі нещасних випадків.

З метою запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням на підприємстві розроблено профілактичні заходи, які виконуються в повному обсязі.

Питання охорони праці відображені в Правилах внутрішнього трудового розпорядку та перебувають під постійним контролем адміністрації та ради трудового колективу.

У 2023 році на фінансування заходів з охорони праці витрачено 115451,02 грн, а саме: на навчання і перевірку знань з охорони праці посадових осіб 17500 грн; забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям, засобами індивідуального захисту 97951,02 грн.

Завдяки ефективному функціонуванню системи управління охороною праці у Комунальному некомерційному підприємстві Луганської обласної ради “Луганський регіональний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” після переміщення на підконтрольну Україні територію відсутні випадки виробничого травматизму.

 

6545 1024x641 - Вивчаємо позитивний досвід профілактичної роботи

background Layer 1