Витяг з реєстру застрахованих осіб. Як отримати
Відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” у 2011 році створений Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування ‒ організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників (підприємств, організацій, установ, тощо) та реєстру застрахованих осіб.
У реєстрі застрахованих осіб накопичується, зберігається, автоматично оброблюється інформація про фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.
Відомості про застрахованих осіб, такі як: основні анкетні-ідентифікаційні дані (ПІБ, ідентифікаційний код, паспортні дані), відомості про заробітну плату (дохід), особливі умови праці та інші подаються роботодавцями, підприємствами, установами та організаціями, які виплачують грошове забезпечення, допомогу, компенсацію відповідно до законодавства.
Інформація з реєстру застрахованих осіб використовується у всіх процесах пенсійного страхування та переважній більшості процесів соціального забезпечення, наприклад, під час визначення права на отримання того чи іншого виду пенсій або соціальних виплат, розрахунку суми оплати тимчасової непрацездатності, розрахунку розміру виплат на період безробіття та розміру суми субсидії.
Витяг з реєстру застрахованих осіб — це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу, які можна отримати у паперовій формі, особисто звернувшись до найближчого територіального органу Пенсійного фонду (сервісного центру), або в електронній формі, за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).
Витяг з реєстру містить відомості про: статус застрахованої особи, набутий страховий стаж, інформацію про страхувальників, про період трудових відносин, нараховану заробітну плату (дохід), відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків (передбачених договором про добровільну участь), дані пенсійної справи та відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Щоб отримати послугу засобами вебпорталу потрібно:
- авторизуватися на вебпорталі електронних послуг за допомогою за кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
- у розділі “Комунікації з ПФУ” обрати пункт “Запит на отримання електронних документів”;
- заповнити поля запиту, обравши у полі “Тип звернення” — “Витяг з РЗО”;
- поставити позначку щодо згоди на обробку персональних даних, підписати запит КЕП та натиснути “Відправити до ПФУ”.
За результатом, в розділі “Мої звернення”, з’явиться завдання зі статусом “Виконано”, сформований документ у PDF форматі можна зберегти на електронний пристрій або роздрукувати.