Фахівці Управління провели семінар, на якому розглянули права та обов’язки працівників під час розслідування нещасних випадків на виробництві
21 травня 2025 року головним спеціалістом відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області Ізабеллою Голтишовою був проведений онлайн-семінар з посадовими особами Сєвєродонецької районної державної лікарні ветеринарної медицини та Сватівської районної державної лікарні ветеринарної медицини за темою: “Права та обов’язки працівників відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року №337. Розслідування нещасних випадків, що сталися внаслідок воєнних (бойових) дій.”
Під час проведення семінару учасники розглянули алгоритм дій потерпілого або працівника, який виявив нещасний випадок, гостре професійне захворювання (отруєння), чи інша особа – свідок нещасного випадку. Ізабелла Голтишова розповіла про дії роботодавця у разі отримання повідомлення про нещасний випадок, сповіщення підприємств (установ, організацій). Окремо фахівець зупинилася на випадках, які підлягають спеціальному розслідуванню, термінах проведення розслідувань і складі комісії, обов’язках комісії з розслідування, інших питаннях організації та процедури проведення розслідування нещасних випадків на виробництві.
Присутнім розповіли про те, що потерпілий, члени його сім’ї або уповноважена ними особа не входять до складу комісії, але мають право одержувати від голови комісії інформацію про хід проведення розслідування, ознайомлюватися з матеріалами розслідування, отримувати витяги та копії з них, вносити пропозиції, подавати документи щодо нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), надавати відповідні пояснення, а також з метою сприяння об’єктивному та своєчасному розслідуванню надавати відповідну інформацію, документи та висновки або сприяти їх отриманню від відповідних органів, установ і закладів тощо.
Представниця Фонду також проінформувала, що нещасні випадки, які сталися з працівниками підприємств (установ, організацій) під час виконання трудових обов’язків внаслідок воєнних дій (бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об’єктів життєзабезпечення тощо), підлягають спеціальному розслідуванню незалежно від ступеня тяжкості травм.
Наостанок фахівець зазначила, що дотримання прав і обов’язків працівників під час розслідування нещасних випадків є запорукою об’єктивного, повного та своєчасного виявлення причини події. Це, у свою чергу сприяє розробці ефективних заходів для запобігання нещасним випадкам у майбутньому, збереженню здоров’я і життя працівників.
Учасникам заходу додатково направлений інформаційний матеріал за тематикою семінару, запропоновано дотримуватися вимог законодавства у галузі охорони праці задля підвищення рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму та професійних захворювань.