Пропустити навігацію

Звіт про результати роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з питань запобігання та виявлення корупції за I півріччя 2024 року

 Пріоритетним напрямом роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі – Головне управління) є проведення роз’яснювальної роботи серед державних службовців щодо основних положень антикорупційного законодавства та попередження можливих правопорушень, запобігання виникненню конфлікту інтересів та його врегулювання.

З 12.10.2023 набрав чинності Закон України № 3384-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану”, яким відновлено  декларування та функції НАЗК.

Усіх суб’єктів декларування проінформовано про необхідність подачі декларацій за 2023 рік. Крім того, звільненим працівникам, особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною та увільненим від роботи відповідно до статті 119 КЗпП України надіслано рекомендованими відправленнями 237 листів-нагадувань.

Станом на 01.07.2024 забезпечено подання 1641 суб’єктами декларування декларацій, а саме: 1334 декларацій суб’єктів декларування, які працюють в Головному управлінні (в т.ч. 3 – суб’єкти декларування скористалися правом, передбаченим ч. 9-14 ст. 45 Закону); 116 декларацій звільнених працівників Головного управління у 2023 році; 109 декларацій звільнених працівників у I півріччі 2024 року (по 10 строк подання ще не минув); 82 декларацій осіб, які претендують на зайняття посад державної служби в Головному управлінні.

У рамках навчання з питань запобігання корупції на платформах громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів 27 державних службовців Головного управління пройшли курс на тему “Боротьба з корупцією”, 1 державний службовець – на тему “Зрозуміло про конфлікт інтересів”, 1 державний службовець – на тему “Просто е – декларування”, 3 державних службовців – на тему “Доброчесна державна служба”, 1 державний службовець – на тему “Впливай-викривай”, 5 державних службовців – на тему “Антикорупція”.

На платформі НАЗК пройшли навчальні курси 392 державні службовці,  за загальною короткостроковою  програмою “Корупція та забезпечення доброчесності” на базі Центру професійного розвитку Національного лісотехнічного університету України пройшли навчання 63 державних службовці.

 Протягом звітного періоду, Відділом з питань запобігання та виявлення корупції із 1285 працівниками Головного управління з використанням платформи “Zoom” проведено  2 тренінги на теми “Декларування 2024: дотримання вимог фінансового контролю”, “Захист викривачів. Порядок здійснення перевірки за повідомленням викривача” та за наслідками тренінгів проведено відповідні тестування на знання антикорупційного законодавства з використанням Google Форми.

Поряд з цим, Відділом оприлюднено 4 публікації та надано 396 індивідуальних консультацій працівникам Головного управління щодо дотримання та застосування норм антикорупційного законодавства.

З 26.01.2024 забезпечено підключення Головного управління до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Наказом Головного управління від 02.02.2024 № 111 визначено спеціальну телефонну лінію (032) 255-36-44 для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону. Протягом  І півріччя 2024 року повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень не надходили.

За I півріччя 2024 року, працівники Відділу були співвиконавцями у розгляді 4 звернень, за результатами розгляду заявникам надані відповідні відповіді.

У звітному періоді Відділом проведено 4 контрольних заходи. За наслідками перевірок складено відповідні довідки. Порушень вимог антикорупційного законодавства не виявлено.

З метою недопущення корупційних ризиків при здійсненні закупівель, Відділом здійснюється постійний моніторинг процедур закупівель. Так, протягом звітного періоду здійснено моніторинг 101 закупівлі.

Забезпечено дотримання в актуальному стані розділів “Запобігання корупції” та “Як і куди повідомити про корупцію” на Інформаційній сторінці Головного управління вебпорталу електронних послуг на внутрішньому інформаційному порталі Пенсійного фонду України.

Для оперативного інформування громадян, вдосконалення механізмів заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, а також своєчасного реагування на можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону працівниками структурних підрозділів Головного управління, у громадській приймальні Головного управління, у відділах обслуговування громадян (сервісних центрах) Головного управління оприлюднена інформація “Як і куди повідомити про корупцію”.

 

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції

background Layer 1