Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжує роботу, спрямовану на легалізацію зайнятості та заробітної плати
З метою захисту прав застрахованих осіб і збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду України головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області продовжує роботу, спрямовану на легалізацію зайнятості та заробітної плати.
7 листопада поточного року у Дрогобицькій райдержадміністрації відбулися 2 заходи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, в яких взяла участь начальник Дрогобицького сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Любов Яневич.
На засіданні робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення при Дрогобицькій райдержадміністрації заслухано ряд суб’єктів підприємницької діяльності, які нараховують заробітну плату найманим працівникам у мінімальних розмірах, або близьких до мінімальних. Члени робочої групи зобов’язали роботодавців підвищувати заробітну плату своїм працівникам, дотримуватись законодавства про працю, легалізувати трудові відносини. Представник Пенсійного фонду наголосила, що низька офіційна заробітна плата негативно впливає на розмір майбутньої пенсії, а несплата страхових внесків не дасть можливості найманим працівникам набути необхідного стажу для отримання права на призначення пенсії.
Опісля під головуванням керівника Дрогобицької райдержадміністраціїі Андрія Шевкенича відбувся семінар з головами сільських рад, на якому розглянули питання легалізації заробітної плати та зайнятості.
В межах заходу начальник сервісного центру Любов Яневич відзначила, що легальна заробітна плата сприяє захисту прав застрахованих осіб, а застосування нелегальних схем виплати заробітної плати перешкоджає проведенню соціальних реформ і негативно впливає на добробут громадян.
– Необхідний повний стаж для призначення пенсії (для жінок – 30, а для чоловіків – 35 років) можливо набути тільки працюючи легально і отримуючи заробітну плату в розмірі, не меншому, ніж законодавчо встановлений мінімум, – зазначила керівник сервісного центру, – При цьому для обчислення пенсії буде врахована тільки та частина заробітної плати, яка нарахована офіційно і з якої сплачено страхові внески.
Також розповіла про зручні електронні сервіси Пенсійного фонду та запропонувала долучатися до сучасних систем отримання послуг. Наголосила на важливості оволодіння сучасними електронними технологіями, що дозволяють оперативно отримати потрібну інформацію в зручному режимі он-лайн.
Довідково: з початку року у Дрогобицькому районі проведено 47 засідань робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано 178 суб’єктів підприємницької діяльності, у яких середня заробітна плата найманих працівників не перевищує 4000 гривень. У вересні поточного року кількість таких роботодавців у регіоні становила 242, а у жовтні їх кількість зменшилась на 56 і склала 186 роботодавців.