Молоді радять уже сьогодні цікавитися своїм стажем
У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи представники головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області сьогодні, 18 квітня п. р., зустрілися зі студентами Національного університету «Львівська політехніка», які навчаються за спеціальністю «Соціальне забезпечення».
В межах заходу ознайомили молодь з основними напрямками пенсійної реформи та презентували алгоритм призначення пенсій і проведення перерахунків у 2019 році.
Особливу увагу юних слухачів звернули на залежність розміру майбутньої пенсії від стажу роботи та розміру заробітної плати. В цьому сенсі заступник начальника управління застосування пенсійного законодавства Світлана Петрушко наголосила на важливості легального оформлення трудових відносин та заробітків, зазначивши, що тільки офіційне працевлаштування здатне забезпечити соціальний захист працівника й гідне матеріальне забезпечення пенсіонера.
Начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Наталія Лужецька розповіла присутнім про нові функціональні можливості Веб-порталу Пенсійного фонду України, які значно розширюють дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.
– Поліпшення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань органів Фонду, для виконання якого створюються електронні сервіси. Сучасний формат он-лайн сервісів – це суттєве заощадження часу. Особи, зареєстровані на Веб-порталі, мають змогу замовити відповідні послуги СМС-інформування, отримати довідки з QR-кодом, які згідно з чинним законодавством є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою Фонду, – зазначила Наталія Лужецька.
Виступ фахівця супроводжувався трансляцією відеороликів, з яких студенти мали змогу наочно побачити інструкції щодо реєстрації та використання онлайн-сервісів, які надає Пенсійний фонд України.
Учасники зустрічі мали можливість поставити запитання представникам головного управління Фонду та отримати ґрунтовні відповіді на них. Зокрема, активно цікавилися умовами виходу на пенсію в рамках пенсійної реформи та умовами добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.
Довідково: станом на 01.04.2019 користувачами Веб-порталу Пенсійного фонду зареєстровано 87,9 тис. жителів області, з них 7,5 тис. зареєстровано у 2019 році, та 16,9 тис. користувачів на отримання СМС-повідомлень, з них 2,7 тис. – протягом І кварталу 2019 року.