Пропустити навігацію

Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за І квартал 2021 року

PUBLIKATSIYI 1 - Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції  Головного управління Пенсійного фонду України  в Миколаївській області за І квартал 2021 рокуЗабезпечено виконання заходів щодо виявлення, запобігання та врегулювання випадків реального чи потенційного конфлікту інтересів. Новопризначені працівники Головного управління подали 11 повідомлень щодо спільної роботи близьких осіб, зазначене дозволило вчасно запобігти виникненню конфлікту інтересів під час призначення на посади. Протягом І кварталу в Головному управлінні не виявлено фактів виникнення конфлікту інтересів.

На офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції проведено – 759 перевірок фактів подання декларацій типу «Щорічна», «Перед звільненням», «Після звільнення» та «Кандидата на посаду», шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація).

     Всі 100% працівників Головного управління подали декларації у встановлені законодавством строки. Протягом 2020 року з Головного управління звільнилось – 51 особа, всі 100% звільнених подали декларації «після звільнення» або «щорічну».

     Станом на 01.04.2021 новопризначених на посади в Головному управлінні – 11 осіб, які подали декларації «кандидата на посаду» або «щорічну». З Головного управління звільнилось – 14 працівників, які подали декларації «перед звільненням». Порушень під час подання декларацій «кандидата на посаду» та «перед звільненням» не встановлено.

   Відповідно до ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції», стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища до яких відносяться посади державної служби категорії “А” або “Б”, проводиться спеціальна перевірка. Проведено п’ять  спеціальних перевірок стосовно претендентів на посади державної служби категорії “Б”, за висновками, яких прийняте рішення про призначення претендентів на посади. Протягом кварталу телефоном, засобами електронного зв’язку на особистому прийомі надано 99 роз’яснень щодо основних положень антикорупційного законодавства, попередження можливих правопорушень, запобігання виникненню конфлікту інтересів та його врегулювання.

    Проведено 13 тренінгів, нарад, лекцій, навчань щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства під час, яких пройшли навчання 763 державних службовця. Після закінчення навчань, тренінгів здійснювався контроль знань слухачів шляхом тестування з використанням гугл форм. Також, 6 держслужбовців пройшли навчання за тематикою поглиблений онлайн-курс на платформі громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» за темою: «Просто про Е-декларування» і отримали відповідні сертифікати.

    На інформаційній сторінці Головного управління вебпорталу Пенсійного фонду України і на сторінці Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області в соціальній мережі Фейсбук та Твітер опубліковано 9 публікацій (роз`яснень, коментарів, звітів про результати роботи з антикорупційного законодавства).

  Розглянуто два повідомлення, на Урядову «гарячу лінію» надійшло звернення про те, що фахівець управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі нарахувала пенсію своїй кумі, яка на пенсію права не має через відсутність необхідного стажу, також фахівець управління отримує виплату опікунських на дитину, яка з нею не проживає. Проведеною перевіркою в діях посадової особи Головного управління порушень антикорупційного і пенсійного законодавства не встановлено.

    Друге повідомлення надійшло на електрону адресу Головного управління від головного спеціаліста відділу обслуговування громадян міста Миколаєва   № 4, про те що під час підготовки довідки про власні доходи за 2020 рік (форма ОК-5) для подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виявила що в жовтні 2020 року їй нараховано 713,56 грн від Деснянської районної у місті Києві територіальної виборчої комісії де вона ніколи не працювала.

      Проведеною перевіркою порушення антикорупційного законодавства з боку фахівця Головного управління не встановлено, дана помилка сталась за вини бухгалтера Деснянської районної у місті Києві територіальної виборчої комісії під час здачі звіту. На адресу комісії направлено листа з проханням відкоригувати дані в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Протягом звітного періоду випадків притягнення працівників Головного управління до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень не встановлено.

background Layer 1