Пропустити навігацію

Звіт про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за 2023 рік

Протягом 2023 року в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі – Головне управління) здійснювалися заходи щодо запобігання корупції та контроль за їх виконанням в межах повноважень передбаченими законами України “Про запобігання корупції”, “Про державну службу” та Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України та його органів на 2021-2023 роки.

В Головному управлінні за звітний період не виявлено неврегульованих випадків конфлікту інтересів, від працівників надійшло 4 повідомлення про потенційний конфлікт інтересів, які були врегулюванні застосувавши зовнішній контроль за виконанням завдань відповідно до прийнятих наказів.

Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану”, змінено строк подачі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі – декларація) за 2021, 2022 роки, потрібно подать до 31 січня 2024 року.

Станом на 01.01.2024 сектором здійснено 1523 перевірки фактів подання декларацій шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій.

Працівникам, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, протягом 2021, 2022, 2023 років на електронну пошту направлено листи-повідомлення щодо обов’язку подання ними декларації в установлені законодавством строки.

Пенсійний фонд України є правонаступником Фонду соціального страхування, працівники якого набули статусу суб’єктів декларування, сектором складено списки працівників Фонду, які звільнилися протягом 2021-2023 років, та на поштові адреси направлені повідомлення про подання щорічних декларацій, при звільнені та після звільнення за звітні періоди.

Відповідно до Порядку проведення аналізу потенційних та наявних контрагентів Головного управління за звітний період проведено аналіз 102 контрагентів, з реєстрів, які працюють під час воєнного стану, порушень не встановлено. Здійснено 1860 візувань проектів нормативно-правових актів, організаційно-розпорядчих документів, щодо виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, які видавались Головним управлінням, порушень не встановлено.

Протягом звітного періоду телефоном, засобами електронного зв’язку, на особистому прийомі, надано працівникам Головного управління – 108 роз’яснень з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.

У рамках проведення роз’яснювальної роботи серед державних службовців щодо запобігання корупції проведено – 26 навчань, тренінгів, нарад, лекцій за допомогою програмного забезпечення Zoom, під час, яких пройшли навчання 1961 державний службовець. З них 553 працівники Головного управління пройшли поглиблені онлайн-курси та отримали відповідні сертифікати.

Сектором з питань запобігання та виявлення корупції підготовлено для розміщення на сторінці Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області в соціальній мережі Facebook та Twitter 16 публікацій (роз`яснень, коментарів, звітів про результати роботи з антикорупційного законодавства).

Відповідно до наказу Головного управління від 15.06.2021 № 469 “Про канали повідомлення щодо корупції” забезпечено роботу спеціальної телефонної лінії, електронної та поштової адрес для повідомлення про корупцію працівниками Головного управління.

За звітний період сектором розглянуто 5 повідомлень громадян, під час розгляду, яких порушень антикорупційного законодавства не встановлено.

Протягом звітного періоду випадків притягнення працівників Головного управління до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень не встановлено.

background Layer 1