Пропустити навігацію

У КВІТНІ ВІДЗНАЧАТИМЕТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ!

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Міжнародна організація праці (далі — МОП) – це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій – у 2024 році їй виповниться 105 років.

День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельні випадки на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємств до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.

Девіз Дня охорони праці в 2024 році: «ВПЛИВ ЗМІНИ КЛІМАТУ НА БЕЗПЕКУ ТА ГІГІЄНУ ПРАЦІ».

Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, підвищений вплив хімічних речовин, забруднення повітря.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, проводиться періодичний інструктаж працівників, вводиться в штат інженер з охорони праці, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням охорони праці. Але навіть це не може повністю запобігти так званому «людському фактору». Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли знижується увага працівника. Це, як правило, відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою, в т. ч. внаслідок впливу кліматичних змін на організм людини. На жаль, через недбальство виконавця робіт, правила з охорони праці часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

На шляху до створення гідних і  безпечних умов праці необхідно зосередитися на визначенні найкращих практик, які дозволяють: – вести господарську діяльність в умовах обмежень, встановлених з різних причин: – забезпечити дотримання трудових прав працівників, у тому числі на безпечні умови праці; – запобігти новим потенційним ризикам, що виникли внаслідок психосоціального ризику в умовах військової агресії.

Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївський області закликає керівників підприємств, установ та організацій долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та виявити активність в обговоренні у трудових колективах проблемних питань щодо реалізації заходів, спрямованих на збереження життя та здоров’я працівників під час трудової діяльності, зміцнення систем охорони праці.

БУДЬТЕ ПИЛЬНІ ТА ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ!

 

Ohorona pratsi 300x169 - У КВІТНІ ВІДЗНАЧАТИМЕТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ!

background Layer 1