Безпека взимку: як запобігти травмам на робочому місці
До Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області надійшло повідомлення про нещасний випадок з працівником лікарні, який отримав травму, послизнувшись на тротуарній доріжці.
Питання травмувань працівників під час пересування у зв’язку із погіршенням погодних умов в зимовий період досить актуальні та непоодинокі. Виробничий травматизм у зимовий період є важливою проблемою для багатьох підприємств, оскільки погодні умови створюють додаткові ризики для працівників.
Основними причинами таких нещасних випадків є падіння через незадовільний стан тротуарів, доріг (неприбраний сніг, ожеледиця) та травми, отримані через падіння з даху бурульок або снігу.
Більшості нещасних випадків можна було б запобігти, якби вчасно було проведено профілактичну роботу.
Профілактична робота повинна проводитись щоденно із кожним працівником окремо, з урахуванням особливостей його робочого місця.
Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних методів. Перш за все, це регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці. Також необхідно проводити своєчасне очищення територій від снігу та льоду, робити посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, реагентами, організовувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. Слід попередити працівників про дотримання заходів щодо запобігання падінню на слизькій поверхні в місцях пересування та навчити дій у разі отримання травми під час падіння.
Впровадження заходів з попередження травматизму в зимовий період допоможе зберегти здоров’я працівників під час трудової діяльності.