Пропустити навігацію

Результати діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за І квартал 2018 року

Органи Пенсійного фонду України в Миколаївській області у І кварталі 2018 року відповідно до Основних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України забезпечили стабільне фінансування та своєчасну виплата пенсій, вживали заходи щодо наповнення бюджету Фонду, покращення якості обслуговування громадян, впровадження ефективних технологій адміністрування та підвищення прозорості пенсійної системи.

db 300x218 - Результати діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за І квартал 2018 рокуЗа звітний період до бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за оперативними даними надійшло  2089,2 млн грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року на   597,1 млн грн більше. З державного бюджету України на фінансування пенсійних програм виділено 884,2 млн грн.

У І кварталі 2018 року до бюджету Фонду в області надійшло власних надходжень, з урахуванням надходжень від єдиного внеску, 884,9 млн грн, що складає 109,6% від доведеного завдання.  Темпи росту до аналогічного періоду 2017 року становлять 130,0%.

 Надходження частки єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  склали  854,4 млн  грн, що на 74,3 млн  грн,  або на 9,5%, більше від запланованого показника, та на 30,0% більше фактичних показників минулого року.

 План надходжень, які адмініструє Фонд, виконано на 111,9% – при плані 27,3 млн грн надійшло 30,6 млн грн, що на 3,3 млн грн більше. Темпи росту до аналогічного періоду 2017 року становлять 126,3%.

Планові завдання по надходженням до спеціального фонду Державного бюджету коштів з окремих видів господарських операцій виконано на 87,9%, при плані 15,6 млн грн  надійшло 13,7 млн  грн.

Загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати склала 2125,0 млн грн, що на 631,3 млн грн більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Станом на 1 квітня 2018 року проводиться виплата пенсій 324,2 тис. пенсіонерів.

db2 300x215 - Результати діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за І квартал 2018 рокуПротягом І кварталу 2018 року підвідомчими управліннями управління пенсійного забезпечення призначено 1572 пенсійних справ та 32 пенсії відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», здійснено 4505 перерахунків, у тому числі 2178 відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Крім того, проведено перерахунок з 01.01.2018 відповідно до частини 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (із змінами) 47,8 тис. особам, які досягли віку 65 років, середній розмір підвищення  46,68 грн.

На обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області станом на 1 квітня 2018 року перебували 20,2 тис. осіб. За І квартал 2018 року призначено пенсію 179 особам, звільненим з військової служби, іншим особам, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, та деяких інших осіб”, та членам їх сімей, проведено 597 індивідуальних перерахунків пенсій.

Заборгованість з платежів  до Фонду протягом  І кварталу зросла на     7,2 млн грн та склала 217,0 млн грн, у тому числі заборгованість зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  – 61,6 млн грн, з відшкодування пільгових та наукових пенсій –155,5 млн грн.

Заборгованість 117 економічно-активних платників становить   41,4 млн грн,  у тому числі по страхових внесках –17,9 млн грн, з відшкодування пільгових пенсій – 22,7 млн грн  та з відшкодування коштів по наукових пенсіях –  0,8 млн грн.

Протягом першого кварталу поточного року кількість економічно активних боржників зменшилась на 5 страхувальників, проте   заборгованість зросла на 1,8 млн грн за рахунок відміни державної реєстрації  припинення юридичної особи АТВТ «Гілея» за судовим рішенням та відновлення заборгованості підприємства. Найбільшими підприємствами з дієвим статусом боргу є   ДП «Миколаївський суднобудівний завод» із сумою боргу по пільгових пенсіях 20,7 млн грн  (50,0% від заборгованості економічно-активних платників) та КП «Первомайський міський водоканал» із сумою боргу   12,8 млн грн  (30,9% від заборгованості економічно-активних платників).

У загальній сумі заборгованості 154,7 млн грн (71,3%) належать 37 платникам, які підпадають під дію Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з яких найбільші суми боргу по двох підприємствах суднобудівної галузі – ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» сума боргу 117,0 млн грн та ПАТ «Суднобудівний завод «Океан» із сумою боргу 21,8 млн грн.  Управліннями Фонду заявлені та судовими органами визнані кредиторські вимоги на суму 102,5 млн грн. З дати порушення справи про банкрутство в рахунок погашення боргу надійшло  5,2 млн грн  (з початку року – 0,2 млн грн), що становить лише 3,3% до загальної суми заборгованості. Заміну арбітражного керуючого ініційовано в Інгульському об’єднаному управлінні м. Миколаєва по 2 підприємствах:   ПСП «Родіна» та ПП «Югресурси».

В 4 об’єднаних управліннях області перебуває на обліку 21 підприємство, які знаходяться в стадії банкрутства понад 5 років. Найбільша їх кількість в Інгульському (6 на суму 22,4 млн грн) та Центральному (8 на суму 6,5 млн грн) об’єднаних управліннях. Найдовше в процедурі банкрутства перебувають  2 підприємства м. Южноукраїнська – з 2003 року.

Заходами стягнення по Миколаївській області охоплено вся заборгованість по сплаті страхових внесків, фінансових санкцій та пені, з відшкодування пільгових пенсій (п.п. «а», «б»-«з») наукових пенсій. Від заходів примусового стягнення з початку року надійшло коштів в сумі 517,0 тис. грн.

Органами Фонду області постійно здійснюється моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо страхувальників, які нараховують своїм працівникам заробітну плату у розмірі менше законодавчо встановленого мінімуму та допускають порушення законодавства по працю.

Щомісячно здійснюється обмін інформацією з головним управлінням Державної фіскальної служби та управлінням Держпраці в Миколаївській області. З початку 2018 року за матеріалами, поданими органами Пенсійного фонду України в Миколаївській області, управлінням Держпраці у Миколаївській області проведено 65 перевірок, за результатами яких у  13 роботодавців виявлено порушення законодавства про працю по 339 застрахованих особах та винесено 2 постанови щодо накладання штрафних санкцій відповідно до КЗпП на загальну суму 7,4 тис. грн.

За звітній період до Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області направлено матеріали щодо:

  • 703 страхувальників (1571 застрахована особа), які за даними поданих звітів недотримались вимог частини п’ятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • 323 застрахованих осіб по яких наявне повідомлення про прийняття на роботу та відсутня заробітна плата у звітності по єдиному внеску.

За І квартал 2018 року, відповідно до затвердженого плану на I півріччя    2018 року, проведено внутрішній аудит діяльності Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області. За результатами проведеного аудиту встановлено 22 не фінансових порушення та   83 порушення фінансового характеру на загальну суму 127,1 тис. грн. Зі складу фінансових порушень: 71  становлять порушення, що не призвели до втрат та   12 фінансових  порушення які призвели до втрат, а саме витрати з порушенням законодавства, що призвели до переплат пенсій.

Протягом І кварталу 2018 року управлінням проведено 10 контрольних заходів з них 9 планових та 1 позаплановий. Підрозділами контрольно-перевірочної роботи управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю протягом звітного періоду здійснено 2908 перевірок, якими виявлено    1554 порушення, видано 473 приписи  про усунення порушень, щодо недостовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб. Із загальної кількості  проведених зустрічних звірок достовірності видачі довідок, наданих при призначенні (перерахунку) пенсії, по 660 виявлено розбіжності, з яких:  11 переплат на суму 154,5 тис. грн та 1 недоплата на суму 0,1 тис. грн, попереджено 355 випадків  (переплат/недоплат).

Протягом січня березня 2018 року забезпечено оперативне висвітлення питань діяльності Пенсійного фонду України в Миколаївській області в засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті Фонду, на інформаційній сторінці веб-порталу головного управління, сторінці головного управління в соціальній мережі Facebook, інформаційних стендах тощо.

Diagram 300x225 - Результати діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за І квартал 2018 рокуЗа звітний період в місцевих та регіональних засобах масової інформації опубліковано 59 повідомлень у ефірі обласного та місцевих телеканалів здійснено 9 виступів, на радіо – 3. Проведено 32 публічні заходи (прес-конференції, засідання круглого столу).

Одним з інструментів масової комунікації стали Інтернет ресурси. В області забезпечується оперативне оприлюднення інформації щодо діяльності органів Пенсійного фонду України на сторінці головного управління в соціальній мережі Facebook, на інформаційних сайтах Миколаївської області, де з початку року  розміщено 778 повідомлень.

Інформування громадськості про діяльність органів Фонду містить широкий спектр різного роду форм і методів роботи. Найбільш поширеними, спрямованими на працюючу категорію громадян, є зустрічі у трудових колективах та з населенням.  За звітній період в трудових колективах проведено 483 зустрічі та 528 зустрічей з населенням.

DYAGRAM ORG 1 300x294 - Результати діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за І квартал 2018 рокуЗ метою привернення уваги громадян до проблем нелегального працевлаштування та тіньової заробітної плати працівниками підвідомчих управлінь за розробленими сценаріями та наглядними інформаційними матеріалами проведено 25 флешмобів по регіонах області.

Задля підвищення   рівня обізнаності  громадян у питаннях  чинного пенсійного законодавства   та  для  надання    допомоги   майбутнім пенсіонерам в підвідомчих управліннях Фонду функціонують «Школи  майбутніх пенсіонерів», в яких  за звітній період проведено 32 заняття.

Однією з пріоритетних форм роз’яснювальної роботи залишаються «Дні Пенсійного фонду». Під час їх проведення на порядок денний виносились питання про основні напрямки роботи органів Фонду, шляхи реформування, про перехід на централізовану систему призначення пенсій, роботу веб-порталу, консультування через скайп, запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування, популяризація газети «Пенсійний кур’єр». Протягом звітного періоду проведено 5 заходів.

За допомогою послуги Skypе-зв’язок  надано 22 онлайн – консультації з питань пенсійного забезпечення, через веб-портал послуг Пенсійного фонду України з питань пенсійного забезпечення звернулось 219 осіб.

Для формування та вдосконалення обізнаності з основами пенсійного законодавства, перевагами легального працевлаштування, принципами запровадження накопичувальної пенсійної системи, з дистанційними послугами (веб-портал Пенсійного фонду України) органами Фонду області проведено 15 лекцій з учнівською та студентською молоддю.

З метою сприяння впровадженню та поширенню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а саме, залученню найбільшої кількості користувачів до веб-порталу Пенсійного фонду України, впродовж І кварталу поточного року головне управління провело серед об’єднаних управлінь Фонду області конкурс «Українці і пенсійний інтернет-ресурс». Беззаперечним переможцем за кількістю залучених користувачів до веб-порталу визнано Вознесенське об’єднане управління (за період проведення заходу  зареєстровано 3724 особи).

 

background Layer 1