Органи Фонду зацікавлені у всебічній підтримці партнерів і сприянні владних органів
На нараді у т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації 10 червня розглядалося заплановане питання „Про реалізацію в області спільних заходів щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення”. Йшлося про результати роботи, яку органи Фонду разом з причетними установами та соціальними партнерами здійснюють задля захисту прав застрахованих осіб.
Профільний заступник начальника Головного управління Оксана Мисик наголосила на значенні унікальної бази персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб, яка накопичена органами Пенсійного фонду, і окреслила важливість постійного моніторингу страхувальників, у яких відслідковуються найвищі ризики порушень законодавства про працю.
– Аналіз звітності за квітень поточного року свідчить, що 56,3 тис. найманих працівників Полтавщини, а це близько 16% від загальної чисельності, мали заробітну плату нижчу за мінімальний рівень, – повідомила представник Фонду на зібранні регіональних керівників владних органів.
Інформаційно-попереджувальна роль органів Фонду виявилася в широкій популяризації даних про ринок праці в області. Так, упродовж січня-травня поточного року до Управління Держпраці надіслано матеріали щодо 2,2 тис. страхувальників, до Головного управління ДФС – щодо 907 платників. Не обійшлося і без органів місцевого самоврядування та соціальних партнерів – як запевнила Оксана Мисик, вони теж є активними партнерами пенсійників у процесі легалізації трудових відносин.
У числі позитивних здобутків відзначалося значне зростання кількості офіційно працевлаштованих осіб – на 22 тисячі з початку року; збільшення середньомісячної заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, до 9205 грн.; зменшення на 1,4 тис. осіб, які працювали неповний робочий день; перевага на 4,0 тис. працевлаштованих осіб над звільненими тощо.