Пропустити навігацію

У Полтавській облдержадміністрації обговорили шляхи підвищення ефективності регулювання трудових відносин

  Про ефективне регулювання трудових відносин йшлося на розширеному засіданні робочої групи в Полтавській облдержадміністрації, яке відбулося 6 червня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла.
До обговорення проблемних питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, крім керівництва регіональних управлінь Пенсійного фонду та Держпраці, залучилися представники причетних обласних структур та соціальні партнери Фонду. Завдяки тому, що засідання проходило у режимі відеоконференцзв’язку, у ньому взяли участь керівники райдержадміністрацій та міських рад, члени районних робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, а також начальники територіальних управлінь Пенсійного фонду.
У своїй доповіді начальник Головного управління Пенсійного фонду області Володимир Тараторін перш за все зробив акцент на позитивних здобутках, які свідчать про результативність як урядових заходів, так і зусиль відповідних установ на регіональному рівні.
– На сьогоднішній день планові показники щодо надходження коштів виконано майже на 111%, – зауважив В.Н. Тараторін. Ресурси, які надійшли понад план, складають близько 167 млн.грн. Зрозуміло, що такі фінансові вливання до пенсійного бюджету маємо завдяки зростанню основного бюджетоутворюючого показника – фонду оплати праці, який, у свою чергу, суттєво поповнюється після чергового підвищення мінімальної заробітної плати та завдяки наполегливим комплексним заходам, спрямованим на виведення «з тіні» доходів і зайнятості населення.
Основними факторами покращення фонду оплати праці в області очільник пенсійної галузі назвав збільшення обсягів виробництва, створення нових робочих місць та підвищення заробітної плати найманим працівникам. До підприємств-лідерів у цьому напрямку відніс Крюківський вагонобудівний завод та Полтавський гірничозбагачувальний комбінат, які демонструють зростання цього важливого показника на 43 і 29 відсотків відповідно.
Представляючи можливості, які мають працівники Фонду, аналізуючи Реєстр застрахованих осіб, Володимир Тараторін зауважив:
– На Полтавщині на 419,2 тис. застрахованих осіб припадає 419,3 тис. пенсіонерів, тобто, один працюючий утримує одного пенсіонера. Внески, які відраховуються із середньої заробітної плати, нині забезпечують лише половину пенсійних виплат. Оптимальним варіантом була б ситуація, коли на утримання одного пенсіонера з середньою пенсією 2406 грн. внески відраховувалися із заробітної плати понад 11,0 тис.грн.
Присутня на засіданні заступник начальника департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олена Коновалова позитивно відзначила досягнення Полтавщини серед дев’яти регіонів України, де вона побувала протягом останніх двох тижнів, щодо виявлення та усунення фактів прихованої зайнятості. Основне завдання інспекторів праці вона визначила так: «Не штрафувати, а легалізувати».
У результаті зустрічі учасники робочої групи прийняли рішення провести найближчим часом засідання робочих груп в райдержадміністраціях і міськвиконкомах, на яких заслухати звіти керівників підприємств, що мінімізують витрати на оплату праці. Вирішили також провести індивідуальні бесіди з тими роботодавцями, що мають високі ризики використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

 P1170847 1024x683 - У Полтавській облдержадміністрації обговорили шляхи підвищення ефективності регулювання трудових відносин

 

P1170717 1024x683 - У Полтавській облдержадміністрації обговорили шляхи підвищення ефективності регулювання трудових відносин

background Layer 1