Пропустити навігацію

РІШЕННЯ колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №4-1 від 16 жовтня 2019 року

Про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Полтавській області протягом 9 місяців 2019 року щодо виконання бюджету та покладених завдань

 

Робота органів Пенсійного фонду області протягом 9 місяців 2019 року була спрямована на реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення, виконання основних завдань, визначених Пенсійним фондом України. 

Органами Пенсійного фонду області забезпечено стабільне фінансування та виплату пенсій 433,1 тис. пенсіонерів. Місячна потреба на фінансування пенсійних виплат зросла, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 19,4%, і в вересні досягла 1315,6 млн грн. Загальні видатки на виплату пенсій в області склали 12 млрд грн.

За січень – вересень 2019 року надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також платежів, адміністрування яких здійснюється Пенсійним фондом, склали 4842,8 млн грн, що на 613,4 млн грн (на 14,5%) більше, ніж за аналогічний період минулого року та на 178,0 млн грн (на 3,8%) перевищує планові показники на зазначений період.

План з надходження власних коштів в області виконаний на 96,9%. До бюджету зараховано 161,7 млн грн. Недовиконання завдання пов’язане із порушенням у січні цього року справи про банкрутство по ПрАТ «Автокраз» та ПРАТ «Полтавський автоагрегатний завод».  

Кошти, які надходили від частки єдиного внеску, склали 4681,1 млн грн, що на 183,1 млн грн (104,1%) більше запланованого і на 610,5 млн грн (115%) перевищує відповідні минулорічні показники.

Зростання надходжень до бюджету Пенсійного фонду області пов’язано як зі зростанням розміру мінімальної заробітної плати та темпів росту фонду оплати праці, так і з результатами діяльності, спрямованої на детінізацію заробітної плати та легалізацію зайнятості.

До Державного бюджету України за січень–вересень 2019 року надійшло 110,9 млн грн збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих  видів господарських операцій, що становить 140,8% виконання індикативних показників. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збору збільшилися на 36,3 млн грн., або на 48,7%. Проте неврегульованим залишається питання визначення механізму документального підтвердження придбання громадянами житла вперше, внаслідок чого повернуто майже
227,0 тис. грн платникам.

Пріоритетним напрямком роботи органів Фонду залишається реалізація заходів, передбачених Стратегією модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року щодо виявлення, упередження та ліквідації джерел походження тіньових доходів та забезпечення соціальних гарантій працюючих.

Загальна чисельність застрахованих осіб в області у серпні 2019 року з початку року збільшилася на 7 тисяч осіб (101,7%) і склала 423,5 тис. Розмір середньої заробітної плати на одну застраховану особу, що враховується для обчислення пенсії, у серпні 2019 року склав 9817 грн, що на 11,4% (8815 грн) більше, ніж у січні.

Упродовж 9 місяців поточного року забезпечено проведення щомісячного аналізу інформаційно-аналітичних даних Реєстру застрахованих осіб та надання їх контролюючим органам для вжиття відповідних заходів реагування. Так, до управління Держпраці направлено матеріали по 3,5 тис. страхувальниках, до Державної податкової служби – по 1,4 тис. платників.

На підставі інформації про ознаки використання праці неоформлених працівників та можливих порушень законодавства про працю, наданої Пенсійним фондом, управлінням Держпраці проведено 270 перевірок та задокументовано порушення у 239 страхувальників по 3 тис. особах. Державною податковою службою донараховано 11,9 тис. грн  єдиного внеску, легалізовано 624 робочих місця, нараховано майже 573,0 тис. грн єдиного внеску.

На комісіях з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, які діють при органах виконавчої влади, було заслухано 512 суб’єктів господарювання. Проведено 582 зустрічі у трудових колективах та 102 спільні наради з соціальними партнерами.

Внаслідок вжитих заходів кількість працівників, яким нарахована заробітна плата нижче встановленого законодавством мінімуму, зменшилася на
3,6 тис. осіб, або на 1,4%.

Проблемним питанням у роботі органів Пенсійного фонду області залишається зростання заборгованості з платежів до Фонду та зі сплати єдиного внеску. На початок жовтня загальна сума боргу зросла на 36,9 млн грн, або на 10%, і становить 408,0 млн грн.

Заборгованість з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду області з початку року зросла на 6,2 млн грн, або на 3,7%. Зростання відбулося в усіх районах, окрім Гадяцького, Глобинського та Лубенського.

Переважну частку боргу (151,1 млн грн, або 85,9%) заборгували підприємства, які перебувають на різних стадіях банкрутства. По страхових внесках борг таких підприємств складає 26,8 млн грн, або 17,7%, а по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових і наукових пенсій –
124,2 млн  грн, або 82,2%.

Борги економічно-активних підприємств перебувають під постійним контролем працівників Фонду і причетних установ. Порівняно з початком року заборгованість дієвих підприємств та підприємств, у яких відсутні активи для її погашення, зменшилася на 3,3 млн грн, і складає 24,9 млн грн, або 13,3%, в загальній сумі боргу. Аналіз свідчить, що у містах Кобеляки, Карлівка та Лубни вдалося досягти найкращих результатів у цьому напрямку роботи.

Проводиться робота щодо індивідуального інформування фізичних осіб – підприємців, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок. За звітний період органами Пенсійного фонду проінформовано 18,6 тис. фізичних осіб–підприємців.

Враховуючи вищезазначене, колегія Головного управління

ВИРІШИЛА:

  1. Начальнику фінансово-економічного управління Камкіній Г. І.:

1.1. Забезпечити постійний моніторинг та аналіз показників бюджету Пенсійного фонду щодо надходження коштів від єдиного соціального внеску та надходжень, які адмініструють органи Фонду.

1.2. Забезпечити виконання планових показників по надходженню пенсійних платежів.

1.3. Активізувати співпрацю з місцевими органами виконавчої влади, Головним управлінням Державної податкової служби, Управлінням Держпраці, спрямовану на реалізацію спільних заходів щодо легалізації оплати праці, захисту прав застрахованих осіб та скороченню обсягів заборгованості по платежах до Пенсійного фонду.

1.4. Забезпечити проведення комплексної роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями щодо своєчасності сплати єдиного внеску з метою зарахування страхового стажу.

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника начальника Головного управління Мисик О. І.

Начальник Головного управління                                                          В. ТАРАТОРІН

 

background Layer 1