Відбулися перемовини щодо повернення коштів різного спрямування
Виконання судових рішень підлягає постійному контролю як з боку органів Пенсійного фонду, так і регіональних органів ДВС. На черговій спільній нараді, яка відбулася 5 лютого, розглядався стан примусового виконання рішень судів та інших органів в Полтавській області.
Під час зустрічі обговорювалося, чи ефективно здійснюється стягнення коштів з порушників фінансової дисципліни на користь Фонду, розглядалися шляхи вирішення проблемних питань, які виникають у ході погашення заборгованості з пенсійних виплат окремим категоріям громадян за рішеннями суду.
Також представники Головного управління розповіли, як відбувається повернення коштів у тих випадках, коли боржником у судовому порядку визнані органи Фонду.
Заступник начальника Головного управління Оксана Мисик і начальник юридичного управління Світлана Каплацька стали основними спікерами міжвідомчого діалогу. У числі найбільших боржників Пенсійного фонду на Полтавщині, кошти яких сподіваються повернути у примусовому порядку, вони назвали ПАТ «АвтоКраз», ПАТ БУ-9, СВК «Смотриківський».
Від колег представники Фонду зажадали уникнення фактів бездіяльності державних виконавців і підвищення ефективності роботи по поверненню заборгованості, що підлягає стягненню в судовому порядку. Вони висловили занепокоєння з того приводу, що порівняно з 2018-м роком сума, яка надійшла на рахунки Фонду від примусового стягнення, зменшилась вдвічі.
Довідково: на 01.01.2020 року на примусовому виконанні в органах ДВС області перебувало понад 1,7 тис. виконавчих документів про стягнення виконавчих документів на користь держави в інтересах органів Фонду на суму 29,2 млн грн.
За результатами спільної роботи органів ДВС та Фонду по примусовому стягненню протягом року на рахунки органів ПФУ надійшло понад 2,5 млн грн.