Пропустити навігацію

Майбутнім пенсіонерам – про автоматичне призначення пенсії

З 1 липня 2020 року Пенсійний фонд України запровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії. Цей електронний сервіс, як і багато інших, став можливим завдяки вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Нова послуга дозволяє призначати пенсію автоматично після досягнення людиною пенсійного віку. При цьому додатково звертатись та особисто відвідувати сервісний центр Пенсійного фонду не потрібно – при розрахунку розміру пенсійної виплати враховуються дані, накопичені у реєстрі застрахованих осіб, який адмініструє Фонд.

Майбутній пенсіонер має можливість заздалегідь надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію в електронному форматі. При цьому обов’язковою умовою є наявність у громадянина кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Відтак процедура автоматичного призначення пенсії складається з таких кроків:

  • авторизуватись на вебпорталі Пенсійного фонду (www.portal.pfu.gov.ua) за допомогою КЕП;
  • підготувати скановані копії документів (обов’язкових та тих, які особа вважає за необхідне додати для підтвердження права на доплати та пільги, а також тих, що можуть впливати на розмір призначеної пенсії);
  • у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» заповнити атрибути анкети-заяви;
  • додати скановані копії документів;
  • підписати анкету-заяву електронним підписом (КЕП) та надіслати її до Пенсійного фонду.

За результатами опрацювання анкети-заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії.

avtom prizn pensii - Майбутнім пенсіонерам – про автоматичне призначення пенсії

background Layer 1