Сплата підприємцями єдиного внеску гарантує право на пенсію
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» мінімальна заробітна плата з нового року складе 6000 грн. Це підвищення позначиться перш за все на витратах фізичних осіб-підприємців, адже від мінімальної заробітної плати залежить єдиний внесок, який нараховується щомісячно за ставкою 22% від «мінімалки» і сплачується підприємцями. Виняток становлять лише ті підприємці, які отримують пенсію за віком або які мають обмежені фізичні можливості (встановлено інвалідність).
У 2020 році мінімальний страховий внесок змінювався двічі – з 1 січня та з 1 вересня – і становив відповідно 1039,06 грн і 1100 грн.
З 1 січня 2021 року мінімальний страховий внесок складатиме
1320 грн (6000 х 22%).
Щоб забезпечити собі право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог, фізичним особам – підприємцям необхідно своєчасно сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подавати річну звітність до податкових органів раз на рік. Термін подання річної звітності з єдиного внеску за 2020 рік – з 1 січня по 10 лютого 2021 року.
Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску є одним із джерел формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний фонд.
Вчасно подаючи звітність до податкових органів, підприємці повинні пам’ятати, що звіти, складені з помилками, вважаються такими, що не подавались. А відсутність в Реєстрі застрахованих осіб відомостей з причини помилок у звітності може в подальшому негативно вплинути на соціальні права фізичної особи – підприємця.
Якщо у звіті виявлені помилки, підприємцям слід повторно сформувати та подати коректний звіт у повному обсязі до органів податкової служби за місцем обліку. Даними зазначеної звітності наповнюються відомості персональної електронної облікової картки в Реєстрі застрахованих осіб.
Нагадуємо, що контролювати сплату єдиного соціального внеску, період загального страхового стажу та отримувати багато іншої корисної інформації з соціального і пенсійного забезпечення за наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП) можна дистанційно – через вебпортал Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua).