Пропустити навігацію

До Міжнародного дня викривачів аналізуємо стан дотримання антикорупційного законодавства

Минає перша половина 2024 року. У Головному управлінні ні на день не зупиняється робота, пов’язана із упередженням та виявленням можливих випадків корупційних дій. Підрозділ, який спеціалізується на роботі з викривачами, – це відділ з питань запобігання і виявлення корупції.

Міжнародний день викривачів, який світ відзначає 23 червня, – це привід проаналізувати роботу державної установи, черговий раз розповісти громадськості про те, що без викривачів боротьба з корупцією була б неможливою, а також нагадати, що такі люди вкрай потребують підтримки та гарантії безпеки від держави.

Хто такі викривачі корупції? Це сміливі громадяни, які інформують про факти корупції. Окремого закону про викривачів немає. Захищає потенційних викривачів тільки трудове законодавство, закони про доступ до публічної інформації та запобігання корупції.

Що вже зроблено у Головному управлінні у рамках заохочення працівників до виявлення громадянської позиції та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень закону «Про запобігання корупції»? Зокрема:

  • успішно функціонують внутрішні канали повідомлення;
  • забезпечується оперативний розгляд повідомлень;
  • налагоджена співпраця з викривачами;
  • суворо дотримуються права та гарантії захисту викривачів;
  • у разі необхідності викривачам надається методична та консультативна допомога щодо здійснення повідомлення;
  • регулярно проводяться внутрішні навчання з питань формування культури повідомлення та захисту викривачів.

Особливо важливим фактом є те, що з 29 січня 2024 року Головне управління підключене до Єдиного порталу повідомлень викривачів, який знаходиться за посиланням: https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/.

Vykryvachi 300x225 - До Міжнародного дня викривачів аналізуємо стан дотримання антикорупційного законодавства

background Layer 1