Пропустити навігацію

Прес-реліз для представників ЗМІ за результатами роботи пенсійної галузі області протягом першого півріччя 2017 року

На даний час в регіоні пенсійним забезпеченням охоплено майже третину всього населення – 447,8 тис. непрацездатних громадян, 22,3 тис. з яких – пенсіонери силових структур. Загальна кількість отримувачів пенсій, у порівнянні з аналогічним минулорічним періодом, зменшилася на 12,2 тисяч, що пов’язано з природнім старінням населення.
Фінансування і виплата пенсій в області протягом півріччя здійснювалися безперебійно, відповідно до графіків. У повному обсязі профінансовано
5 млрд.14,9 млн. грн, що на 5,5%, або на 277,5 млн. грн більше, ніж за півріччя 2016 року.
Протягом півріччя органами Фонду області призначено близько 7,5 тис. нових пенсій, проведено індивідуальний перерахунок пенсії понад 10 тис. громадян, встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною 244 особам.
Середній розмір трудової пенсії на Полтавщині з початку року зріс на
62 грн. і становить 1808 грн, а середня виплата представників силових структур досягла 2658 грн. Найбільше вплинули на збільшення цього показника масові перерахунки пенсій з 1 травня 2017 року, проведені для 369 тис. громадян у зв`язку зі зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Фактичне підвищення пенсій відбулось у 307 тис. осіб, або 83% перерахованих.
Вже традиційно склалося, що найбільший середній розмір пенсії фіксується у місті Горішні Плавні (2176 грн), найменший – 1593 грн – в Чутівському районі.
Наразі пенсію в розмірі вище прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, одержують 373,6 тис. людей похилого віку, або 88% від загальної кількості пенсіонерів. 70,2 тис. наших земляків, або 16% пенсійного контингенту, продовжують працювати.
За останніми статистичними даними, на обліку в органах Пенсійного фонду області перебувають понад 13 тис. внутрішньо переміщених осіб, з яких
8,4 тис. одержують пенсійні виплати, а решті за рішенням комісій, в зв`язку з відсутністю за місцем проживання та інших причин, виплата припинена.
З початку року кількість пенсіонерів, що обслуговуються в банківських установах, зросла на 2,2 тис. і досягла 264 тис. осіб, що становить майже 59% загального контингенту. Завдяки цьому на доставці пенсій протягом звітного періоду вдалося заощадити майже 30,5 млн. грн.
Загальна сума доходів Пенсійного фонду області з початку року склала понад 4,7 млрд. грн.
План з надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, за І півріччя виконано на 117 %, до пенсійного бюджету області надійшло 89,5 млн.грн. при необхідних 76,5 млн.грн.
У зв’язку зі схваленням нових прогнозних макропоказників на 2017 рік, зокрема фонду оплати праці найманих працівників та грошового забезпечення військовослужбовців, до кінця цього року очікуються додаткові надходження власних коштів, які будуть спрямовані на заплановане підвищення з 1 жовтня поточного року розміру прожиткового мінімуму та проведення «осучаснення» пенсійних виплат.
Стале зростання у поточному році власних надходжень пов’язано зі збільшенням до 3200 грн розміру мінімальної заробітної плати, позитивними результатами детінізації та легалізації зайнятості та зростанням відсотку розподілу єдиного внеску на пенсійне страхування.
З початку року кількість найманих працівників на Полтавщині збільшилася майже на 16 тис. осіб. Середня заробітна плата застрахованих осіб в умовах повної зайнятості, з якої сплачується ЄСВ, зросла з 5466 грн. до 6374 грн.
Водночас залишається значною кількість працівників із заробітною платою менше мінімальної. І хоча з початку року відбулося зменшення на
14,1 тис., або на 5,6%, чисельності осіб даної категорії, все ж за останніми звітними даними, зафіксовано близько 25 тис. таких осіб, що складає 9% від загальної кількості працюючих.
Протягом звітного періоду в області легалізовано 857 робочих місць та мобілізовано 264,8 тис. грн єдиного соціального внеску, що майже на 37 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
У І півріччі поточного року завершився процес реорганізації територіальних органів Пенсійного фонду, розпочатий у минулому році. В результаті на території Полтавщини налічується 13 об’єднаних управлінь, створено 30 залів обслуговування громадян (фронт-офісів).
Крім того, на кінець півріччя в області створено два агентських пункти в об’єднаних територіальних громадах та 11 відділених робочих місць (у сільській раді, у Кременчуцькому Центрі надання адмінпослуг і в районних контакт-центрах). До 1 липня у зазначених пенсійних осередках одержали послуги близько 300 осіб. Найближчим часом планується організація семи віддалених робочих місць в соціальних установах обласного центру.
У ході реорганізації особлива увага приділяється удосконаленню роботи з обслуговування громадян, в результаті чого люди повинні отримувати пенсійні послуги в максимально короткий час із максимально можливими зручностями.
Зважаючи на те, що 13 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроект, який дає старт масштабній пенсійній реформі, у найближчій перспективі перед працівниками Фонду стоять такі першочергові задачі: перерахунок пенсій відповідно до зростання середньої заробітної плати та збільшення мінімальної пенсії до 1 373 грн. вже з 1 жовтня п.р.; скасування 15-відсоткового зниження пенсій тим, хто продовжує працювати; встановлення з наступного року справедливих і однакових умов призначення пенсій в залежності від стажу і розміру заробітної плати людини і на цьому тлі – широкомасштабна інформаційна кампанія.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду

background Layer 1