Пропустити навігацію

Примусовий вплив та роз’яснювальна робота – що допоможе досягти дієвих результатів у поверненні боргів

Zustrych z Pensfondom 04032019 018 1024x683 - Примусовий вплив та роз’яснювальна робота - що допоможе досягти дієвих результатів у поверненні боргів

Під час робочої зустрічі, яка відбулася 4 березня в Головному управлінні Державної фіскальної служби у Полтавській області, обговорювалися проблеми погашення заборгованості з єдиного соціального внеску, яка є одним із джерел наповнення бюджету Пенсійного фонду. Особлива увага була спрямована на заборгованість фізичних осіб–підприємців та розробку спільних заходів, які виявляться дієвими щодо повернення боргів.

З боку Головного управління Фонду у нараді взяла участь заступник начальника Оксана Мисик. Вона повідомила про результати наради з керівниками регіональних управлінь, яка нещодавно відбулася в Пенсійному фонді України, і наголосила, що у числі пріоритетних доручень Голови правління Фонду – посилення роботи з боржниками, особливо з фізичними особами – підприємцями, задля максимального погашення заборгованості.

– Лише за січень 2019 року заборгованість зросла на 1,2 млрд грн., або на 4%, при цьому по єдиному внеску – на 6,6%, а по фізичних особах–підприємцях – на 12%, – навела О.І. Мисик слова очільника Пенсійного фонду.

Керівники фіскальної служби повідомили наступну інформацію:

– На 1 лютого роботодавці області заборгували з єдиного внеску 217,4 млн.грн., причому майже 151 млн грн. у цій сумі – це борги підприємців.

Далі йшлося про те, що початок року продемонстрував невтішні фінансові показники, адже за січень п.р. загальна заборгованість платників Полтавщини зросла на 16,2 млн.грн., у т.ч. по фізичних особах-підприємцях -на 14,2 млн.грн.

Представники ДФС запевнили, що борги зі сплати ЄСВ повністю охоплені відповідними заходами стягнення, тому кошти до бюджету, хоч і примусово, але надходять. Так, з початку року сплачено 10,3 млн.грн, з них 0,3 млн грн. – від приватних підприємців.

background Layer 1