Пропустити навігацію

Суб’єктам декларування!

images 2 - Суб’єктам декларування!20 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”» № 524-ІХ.

Відповідно до підпункту 1 пункту 53 зазначеного Закону встановлено, що в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік інформація зазначається згідно з вимогами, що діяли до введення в дію передбачених цим Законом змін до статті 46 Закону України “Про запобігання корупції”. 

Зокрема, у трьох типах декларацій за 2019 рік, це – щорічна, після звільнення, кандидата на посаду –  більше не потрібно зазначати:

  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї;

  • належність до національних публічних діячів;

  • зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування;

  • об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду;

  • членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно протягом не менше 183 днів протягом року;

  • трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї;

  • криптовалюти;

  • банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно (розділ 12.1 декларації). 

Національне агентство з 20 березня 2020 року забезпечує для суб’єктів декларування можливість обрати позначку «Не застосовується» у розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстрованого місця проживання членів сім’ї декларанта.

У розділі 12.1 декларації слід обрати позначку «Відсутня інформація для декларування в цьому розділі».

В інших вищенаведених випадках відомості не зазначаються.

Нагадаємо, подання щорічних декларацій за 2019 рік продовжено до 1 червня 2020 року.

У період карантину Національне агентство з питань запобігання корупції рекомендує суб’єктам декларування дотримуватися усіх заходів безпеки із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зібрати інформацію для заповнення декларації можна не виходячи з дому, за допомогою урядових електронних сервісів та кваліфікованого електронного підпису.

Так, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно суб’єкти декларування можуть отримати інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації.

Інформацію до розділів 8 «Корпоративні права» та 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» декларації можна отримати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Онлайн-сервіс Електронний кабінет водія надає інформацію про транспортні засоби, які перебувають в особи на праві власності. Отримана інформація знадобиться при заповненні розділу 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби».

Відомості про доходи можна отримати, сформувавши запит в електронному кабінеті на сайті Державної податкової служби України. Також  інформацію про отримані протягом року доходи можна знайти на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Інформація щодо змін антикорупційного законодавства розміщена на веб-сайті головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області у розділі “Запобігання корупції – Оприлюднення декларацій – Зміни фінансового контролю”.

background Layer 1