ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ за1 квартал 2021 р.
Проблема корупції в Україні стоїть надзвичайно гостро, суттєво впливаючи на подальшу долю держави та її розвиток. Корупція є однією з найбільших перепон на шляху інтеграції України до світового співтовариства, розвитку громадянського суспільства.
З погляду на забезпечення національної безпеки корупція, як масове явище, становить реальну проблему для всієї країни, прямо впливаючи на її внутрішньополітичні процеси та зовнішні відносини.
Наслідками поширення корупції в Україні на національному та регіональному рівнях є підрив соціальної довіри й верховенства права; руйнація соціальної моралі та почуття справедливості в населення; перешкоджання функціонування ринку та деформація нормальних систем розподілу; зниження громадської відповідальності, посилення соціальної напруженості у регіонах, зневіра в ефективності державної політики тощо.
На виконання Програм та Планів заходів антикорупційного спрямування, з метою попередження та своєчасного виявлення корупційних проявів в діяльності головного управління, сектором з питань запобігання та виявлення корупції проводиться методична, консультаційна та роз’яснювальна робота, спрямована на забезпечення належного рівня правових знань та розуміння працівниками положень антикорупційного законодавства та формування негативного ставлення до корупції.
Протягом першого кварталу 2021 року сектором з питань запобігання та виявлення корупції головного управління надано 457 консультацій та проведено 11 семінарів, тренінгів, нарад, лекцій з питань антикорупційного законодавства актуальними темами яких були: «Правила заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Рекомендації Національного агентства з питань запобігання корупції до чергового етапу електронного декларування», «Порядок використання електронного цифрового підпису при заповненні електронної декларації», «Про черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави за 2020 рік».
Опубліковано матеріали на інформаційній сторінці вебпорталу Пенсійного фонду України та інтернет ресурсі facebook. Крім цього на інформаційній сторінці вебпорталу головного управління Пенсійного фонду України розміщено актуальну інформацію, щодо шляхів направлення повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією порушень працівниками головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через спеціальні внутрішні та регулярні канали. Сформовано окремий розділ під назвою «Методичні матеріали», завантаживши інформацію з якого можливо ознайомитись з презентаціями на теми: «Етичні норми», «Захист викривачів», «Конфлікт інтересів», «Обмеження суміщення».
Упродовж звітного періоду 657 державних службовців головного управління пройшли навчання та підвищення кваліфікації в тому числі і онлайн – курси на платформах «Прометеус» та «Дія» за темами: «Просто про електронне декларування» та «Викривач у законі». Проведено тренінг на тему: «Окремі положення Закону України «Про запобігання корупції» щодо заходів фінансового контролю. Своєчасність та правильність заповнення державними службовцями щорічних декларацій за 2020 рік, відповідальність за порушення фінансового контролю», по закінченні тренінгу 424 державних службовців успішно пройшли тестування.
Забезпечується постійний моніторинг додержання державними службовцями антикорупційного законодавства, в тому числі щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження спільної роботи близьких осіб. Здійснюється контроль за своєчасністю подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Уповноваженою особою сектору з питань запобігання та виявлення корупції головного управління проведено 715 перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру працівників управління на своєчасність подання та на наявність конфлікту інтересів. Порушень термінів подання декларацій у звітному періоді не встановлено.
Головним спеціалістом сектору з питань запобігання та виявлення корупції забезпечено участь у проведенні експертизи організаційно-розпорядчих документів, що видаються Головним управлінням з метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, в тому числі з основної діяльності, адміністративно-господарських та кадрових питань. З початку року опрацьовано 394 організаційно-розпорядчий документ, в тому числі – 181 – з основної діяльності; 32 – накази про відрядження; 181 — з кадрових питань.
За звітний період від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування та громадян не надходило повідомлень, щодо можливих корупційних порушень з боку посадових осіб головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області.
Випадків наявності неврегульованих конфліктів інтересів у працівників головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області не встановлено.
В головному управлінні буде продовжена робота з метою запобіганню проявів корупційних дій та не допущенню порушення вимог антикорупційного законодавства державними службовцями області.